ПоддержатьУкраїнська

Закриють частину лікарень та звільнять лікарів – з 1 квітня запрацює оновлена медреформа

StopCor
StopCor

StopCor

Закриють частину лікарень та звільнять лікарів – з 1 квітня запрацює оновлена медреформа

Українським медикам готуються врізати зарплати. У багатьох лікарнях вже з'явилися попередження "про зміну умов оплати праці" з 1 квітня цього року. Лікарям обіцяють тільки мінімалку, тобто 4,7 тисячі гривень на місяць. "А кого така зарплата не влаштовує – можуть звільнятися", – заявляє керівництво клінік.

Заступник голови правління Українського лікарського товариства Костянтин Надутий вважає, що все може виявитися ще гірше - деякі лікарні не зможуть платити навіть мінімалку, тому будуть змушені переводити докторів на часткову зайнятість і скорочувати "зайвий" медперсонал.

Українські медики і зараз отримують трохи, але це все одно не "гола" мінімалка. Скажімо, хірургам платять до 8 тисяч гривень, вузьким фахівцям (невролог, ЛОР, гастроентеролог і ін) - до 6 тисяч. У Києві оклади вище - до 10-12 тисяч.

Причина зарплатних скорочень - початок другого етапу медреформи, який стартує з 1 квітня цього року. Саме під цю реформу лікарям, навпаки, обіцяли підвищення окладів. Але, судячи з усього, про надбавку доведеться забути. Адже обіцяне фінансування далеко не завжди покриває навіть собівартість лікування.

Експерти вже лякають наслідками: лікарі стануть масово звільнятися, а лікарні - закриватися. Пацієнтам ж доведеться платити за лікування зі своєї кишені ще більше, ніж зараз. Хоча влада, навпаки, обіцяють, що з початком другого етапу медреформи усі послуги для громадян стануть безкоштовними.

"Країна" розбиралася, чому лікарів хочуть посадити на хліб і воду, і як це позначиться на здоров'ї пацієнтів, пише "Страна".

Другие новости

На Волыни обнаружили двух водителей, управлявших транспортом с поддельными документами

На Волыни обнаружили двух водителей, управлявших транспортом с поддельными документами

Во время обычной проверки документов в Ковеле полицейские столкнулись с неожиданной находкой — поддельным водительским удостоверением, которое стало первым из двух случаев этого дня на Волыни