ПоддержатьУкраїнська
Глущенко Сергій Миколайович

Глущенко Сергій Миколайович

Глущенко Сергій Миколайович

Заступник міністра розвитку економіки
Вік: 41 рік

Профіль в Соц. мережах

Народився: смт. Райгородок Слов’янського району Донецької області.

Освіта:

Червень 2000 р. — закінчив Київський національний економічний університет за напрямом «Економіка і підприємництво» та здобув кваліфікацію бакалавра з обліку і аудиту, викладача економіки

Листопад 2000 р. — закінчив Київський національний економічний університет за напрямом підготовки «Менеджмент» та здобув кваліфікацію бакалавра з менеджменту у виробничій сфері

Грудень 2002 р. — закінчив Київський національний економічний університет за спеціальністю «Облік і аудит» та здобув кваліфікацію магістра з обліку і аудиту в управлінні банками

Червень 2007 р. — закінчив Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана за спеціальністю «Менеджмент організацій» та здобув кваліфікацію магістра з менеджменту організацій

Жовтень 2012 р. — закінчив Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана за спеціальністю «Правознавство» та здобув кваліфікацію магістра права

Кар'єра:

В минулому – голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Колишній радник міністра аграрної політики та продовольства України, радник з правових питань Міжнародної фінансової корпорації (IFC), The World Вank Group.

Серпень 2000 — грудень 2002 рр. —  бухгалтер відділу кореспондентських відносин та валютних операцій / економіст відділу вкладних операцій та пластикових технологій у Промінвестбанк України, відділення в м. Краматорськ Донецької обл.

Січень 2003 — жовтень 2006 рр. — працює спеціалістом відділу бюджетної та податкової політики / Начальник відділу економічного аналізу та прогнозування в ГО «Інститут проблем законодавства імені Ярослава Мудрого».

Жовтень 2006 — березень 2015 рр. —  асоційований операційний офіцер (Associate Operations Officer) проекту IFC «Інвестиційний клімат в аграрному секторі України» International Finance Corporation (IFC), The World Bank Group.

Квітень 2015 — червень 2015 рр. —  радник Міністра аграрної політики та продовольства України.

Липень 2015 — січень 2016 рр. —  голова  Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Жовтень — грудень 2015 рр. — голова комісії з реорганізації Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів.

Жовтень  — грудень 2015 — голова комісії з ліквідації Державна інспекція України з контролю за цінами.

Березень 2016 — жовтень 2019 рр. — вііце-президент Асоціація звірівників України.

Жовтень 2016 — липень 2017 рр. — керівник юридичного сектору, координатор інспекційної реформи Проект міжнародної технічної допомоги «Підтримка України з боку ЄС у відновленні економіки» (EU SURE).

Вересень 2016 — лютий 2018; травень 2018 — грудень 2019 рр. — незалежний експерт у сфері державного нагляду (контролю), захисту прав споживачів, безпечності харчової та нехарчової продукції — фізична особа-підприємець.

Досвідчений експерт у сфері державного нагляду (контролю), дозвільної системи, ліцензування, контролю за безпечністю харчової та нехарчової продукції в Україні. Автор численних прийнятих нормативно-правових актів, спрямованих на дерегуляцію, імплементацію положень Угод СОТУгоди про асоціацію з ЄС та зниження адміністративного тиску контролюючих органів на суб’єктів господарювання тощо.

Діяльність:

Є ініціатором і співавтором проведених в Україні реформ, спрямованих на масштабне скорочення:

1) чисельності контролюючих органів (із 85 у 2009 до 28 у 2014 рр.);

2) кількості документів дозвільного характеру (лише тільки у 2014 р. допоміг Парламенту скасувати існування 115 різних видів дозволів);

3) сфер господарської діяльності, які потребують отримання ліцензій (із більше 80 у 2009 до 30 у 2015 рр.);

4) переліку продукції, яка потребує проходження обов’язкової сертифікації (скасовано 11 переліків різних видів продукції із 20, які існували на той час).

Декларації:

2018

2016

Відзнаки: 

У 2010 р. за вагомий внесок у реформування національної економіки та розвиток підприємництва відзначений грамотою Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва.

У 2014 р. за вагомий особистий внесок у законодавче забезпечення розвитку підприємництва відзначений грамотою Комітету Верховної Ради України з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики.

Погляди:

Про інтеграцію Держпродспоживслужби у світові процеси:

Так склалося, що ринки СНД у нас скорочуються, а ринок ЄС – зростає. Тож можна розвивати далі цей напрямок. Але перспективним є азійський ринок – це Китай, дуже ємкий, спроможний. Також бачу, що нам треба готуватися до аудиту з боку європейських колег. Тому що кожних 4-5 років вони його проводять, а після створення служби ми такого аудиту не проходили. Тепер нам треба готуватися. І що раніше почнемо, то краще.

Другие новости