ПоддержатьУкраїнська
Заболотний Григорій Михайлович

Заболотний Григорій Михайлович

Заболотний Григорій Михайлович

Народний депутат України VIII скликання (БПП)
Вік: 68 років

Народився в с.Кидрасівка.

Освіта:

1968 р. — вступив до Верхівського сільськогосподарського технікуму.

1976-1981 рр. — проходив навчання в Уманському сільськогосподарському інституту, отримавши спеціальність вченого агронома.

Кар'єра:

Після закінчення працював агрономом колгоспу ім. Чкалова Теплицького району, Вінницької області.

1972-1974 рр. — проходив строкову військову службу.

1975-1976 рр. — агроном по захисту рослин колгоспу «Шлях до комунізму» Бершадського району Вінницької області, потім п'ять років — головним агрономом цього ж господарства.

1982-1986 рр. — головний агроном, заступник начальника управління сільського господарства Бершадського райвиконкому.

1986-1992 рр. — працював заступником, першим заступником, головою Бершадського РАПО.

Червень 2004-червень 2005 рр. — перший проректор з наукової роботи та виробництва Вінницького державного аграрного університету.

Квітень 1992 р.  — призначений представником Президента України у Бершадському районі. 

Червень 1994 р. — обраний головою Бершадської районної ради народних депутатів

Липень 1995 р. — призначений головою Бершадської районної державної адміністрації.

Червень 1998-червень 2004 рр. — працював у Вінницькій обласній держадміністрації заступником, першим заступником голови.

Червень 2005-квітень 2006 рр. — перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації.

Квітень 2006 р. — обраний головою Вінницької обласної Ради.

2012-2014 рр. — народний депутат 7-го скликання.

27 листопада 2014 р. — народний депутат від БПП (у списку №7). Був заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин. Однак в ході кадрового конфлікту у липні 2018 року  (дискусія про призначення четвертого заступника) в середині аграрного комітету він раптово склав повноваження, мотивуючи  це сімейними обставинами. 

Результати його парламентської роботи: за 8-му сесію можна подивитися тут, а включно з 7-ю подано в аналітичній інфографіці далі.   

Декларації:

Погляди:

Про децентралізацію

Щоб зберегти населений пункт, треба приєднати слабкого до сильнішого. Щоб за рахунок сильного можна було підтримати слабкого, передусім як населений пункт. А потім, використовуючи його ресурс – землю, зуміти організувати так виробництво, щоб достатньо коштів одержати, щоб можна було стати самозабезпеченим, а потім і мати розширене виробництво.

У нас сьогодні море сільрад, де є два об’єкти – кладовище та сміттєзвалище, може, десь початкова школа… злиднів море з’явилося. Бюджети сільської ради – тільки начальство, всі портфелі носити хочуть. А в портфелі нічого покласти, діри з усіх кінців. Скажіть, наприклад, Вінницькій області потрібно 740 сільських рад, які є сьогодні? Ви ж їх не запам’ятаєте, тільки якщо будете носити з собою список. Треба стільки? Не треба… Треба провести цю реформу. Але ресурс – це не тільки земля, а й люди. А в когось уже й людей нема, вже і працювати нема кому.

Сьогодні транснаціональні компанії практично знищили наш насіннєвий ринок. Подивіться, що робиться, згідно з офіційною статистикою: кукурудза – 65% іноземної селекції, гібриди соняшника – 71%, цукрові буряки – 83%, інші сорти іноземні – третина! Все імпортне. Ми скоро виліземо на дерево й «хвоста відрубаємо», і так будемо сидіти там. А де підтримка української науки? Селекції? Як вона має функціонувати, якщо за минулий рік наші дослідні станції, наші селекціонери дали в бюджет через Академію наук 1 млрд грн,а їм запланували з бюджету тільки 340 млн грн. Як жити науковцям та як чекати високих результатів від науки?

Про аграрну науку та НААН

У науковців 6800 середня заробітна плата — це ж трагедія, жах. Це тому що садять науку на вовчі ноги — договірну тематику, бігати якісь договори укладати по господарствах. Цей час уже минув. Окремі політики, мої колеги-депутати кажуть, що давайте заберемо ще 200 млн грн із тих 400 млн грн з хвостиком, які дали навіть не на науку, а на зарплатуПро добрива

Треба всю науку фундаментальну фінансувати з державного бюджету. А дослідним господарствам, державним підприємствам слід дати можливість здавати землю в оренду, якщо немає іншого джерела фінансування. Законопроект ми розробили, та його має рецензувати головне економічне управління, головне юридичне управління, Міністерство аграрної політики, Кабмін – розглянути. Аж тоді він надійде до комітетів і сесійного залу. Тому, я думаю, рано про оренду говорити.

Не даєте права йти в банк, бо це державне майно, тоді наука буде нидіти. Буде злиденна завжди. Я був колись головним агрономом господарства, головним агрономом району, начальником управління. Не думав і не мріяв, де взяти добрива, засоби захисту — мені їх привозили в господарство і казали: «Бери і працюй. Сьогодні треба бути менеджером, відшукати це все, правильно організувати, технології застосувати. Академія дуже глибоко недофінансовується. У молодих науковців мізерна зарплата. Академіки ще хоч якусь там доплату отримують за свої книги, наукові відкриття. І так трішки стає більше. Але академіків з досвідом має підпирати молодь. А хто сюди піде? Невигідно. Виїдуть за кордон.

Про добрива

Найперше, що я почув від фермерів – непомірно та необґрунтовано ростуть ціни на ЗЗР. Це зростання цін настільки стрімке, що у фермерів не вистачає врожаю оплатити вартість засобів захисту. Друге – зросла кількість випадків фальсифікації, тож фермери скаржаться, що немає кому пред’явити претензії. Розгляд справ у суді затягується на роки, та й малому фермеру ефективно судитися з великими корпораціями – це справа майже непосильна.

Про ГМО

Висока продуктивність трансгенної сої не вирішить питання її якості, а тим паче – безпечності. Саме тому, ГМО – це не варіант для України. Ще колись колеги з Німеччини застерігали нас не повторювати їхні помилки і не займатися трансгенною соєю, тому що це дуже впливає на здоров’я людей.

Цікава інформація:

Він належить до так званої вінницької команди президента Петра Порошенка, з яким його пов'язує багаторічна дружба, а також робота у Вінницькому регіоні.  

У серпні 2018 р. — опинився серед 16 аграрних депутатів, які отримали компенсацію вартості оренди житла або найму готельного номера.

26 грудня 2018 р. — Російська Федерація включила його до списку українців, на які поширюються санкції. 

Другие новости