ПоддержатьУкраїнська

140 мільйонів збитку: у Чугуєві на Харківщині ексдиректор розорив державний лісгосп

StopCor
StopCor

StopCor

140 мільйонів збитку: у Чугуєві на Харківщині ексдиректор розорив державний лісгосп

Ліс рубають – тріски летять. А разом із лісом «пиляють» і бюджет. Як на Харківщині лісове господарство зробили банкрутом за 8 місяців? Чи понесе за це хтось відповідальність? Та що буде далі з лісгоспами-банкрутами? Дивіться у масштабному розслідуванні Дениса Гойка.

https://www.youtube.com/watch?v=6VZPAl_H1N4

Віктора Сиса називають головним «чорним» лісорубом Харківщини. Його фірма «Профіт» завинила мільйони не лише Жовтневому лісгоспу. Вже понад рік не отримує кошти і Чугуїво-Бабчанський лісгосп. Пан Сиса разом з тодішнім директором підприємства Віталієм Вюнником за день провернули багатомільйонну операцію.

«Ми проводили службове розслідування щодо виникнення дебіторської заборгованості, підняли первинні документи та побачили, як за один день реалізації – причому це був вихідний день, субота – списали лісової продукції на 3 млн грн», – розповідає т.в.о. директора ДП «Чугуїво-Бабчанське лісове господарство» Олександр Гиглавий.

 Олександр Гиглавий Фото: СтопКор

Саме Віталій Вюнник за 8 місяців роботи на посаді виконувача обов'язків директора фактично загнав у боргову яму Чугуївський лісгосп, і цифри просто вражають: 138 мільйонів гривень збитку, 1 мільйон 200 тисяч гривень недостачі та дебіторська заборгованість по двох підприємствах – 9 мільйонів.

«Підприємці» брали лише якісний дуб, аби потім занизити сорт деревини та продати її в рази дешевше і винятково своїм фірмам.

Проводячи таку незаконну діяльність, сам Віталій Вюнник навіть не з'являвся на робочому місці. Небайдужі до майбутнього підприємства працівники звернулися до вищого керівництва, аби Віталія Вюнника звільнили з посади за систематичні прогули. Що і сталося рік тому.

Вже нове керівництво у ході службових розслідувань та інвентаризації виявило збитків на понад 140 млн. Окрім цього, перевірку лісгоспу провела і Державна екологічна інспекція. Нарахували незаконних вирубок на понад 9 млн. Матеріали за фактами даних зловживань наразі передали до суду.

Другие новости