Скандал довкола приватного дитсадочка у Києві набирає обертів: заклад працював нелегально і з порушеннями. Як запевняють у столичному департаменті освіти, для того, щоб бути ліцензованими, садок має підтвердити наявність приміщення, його санітарний стан, наявність необхідних працівників та навчально-виховної програми.
«Дуже багато моментів ми перевіряємо, перш ніж надати ліцензію», – наголошує директор відомства Олена Фіданян.
https://www.youtube.com/watch?v=1g0b0kc9weQ&t=76s
І це не дивно, адже кількість масових отруєнь у дитячих садочках не зменшується.
Як інформує начальник Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві Олег Рубан, щороку реєструються численні отруєння в таких «дитячих дошкільних закладах», оскільки там не дотримуються ані норм, ані режиму приготування й зберігання харчових продуктів.
А через відсутність медичних книжок у персоналу дитина може підчепити й вірусне захворювання, наприклад, гепатит.
«На жаль, ми виявляємо, що 60% особистих медичних книжок – це фальсифіковані документи, які куплені невідомо де. Ми звертаємося до правоохоронних органів, і це вже відповідальність правоохоронних органів та суб'єкта господарювання, який вчинив цей злочин», – зазначив пан Рубан.
Позатим, це не означає, що батькам потрібно віддавати власну дитину лише в державний дитячий садок. Адже в Україні існує чимало приватних закладів, які працюють згідно з вимогами. В Департаменті освіти і науки запевняють: допомагають розвиватися таким приватним установам.
«Коли дитину забирають в приватний садочок, ми тим самим знаємо, що у нас звільняються місця в муніципальних садочках або зменшується напруга в муніципальних садочках. І для цього ми створили базовий фінансовий норматив, і кожен киянин, який є платником податків на свою дитину, яку він віддав до приватного садка, може отримати три тисячі гривень за умови, якщо цей приватний садочок надає послуги повний день», – коментує голова Департаменту освіти Київської міської ради.
Отже, віддаючи власну дитину в дитсадок, обов'язково зверніть увагу, чи наявні там усі документи, медичні книжки працівників. Чи є в приміщенні протипожежна безпека або ж вогнегасник, та в якому вони стані. І не забувайте: здоров'я та життя вашої дитини – у ваших руках.