ПоддержатьУкраїнська

Аукціон небаченої щедрості: на Харківщині 5 тисяч кубометрів деревини розпродали за заниженою ціною

StopCor
StopCor

StopCor

Аукціон небаченої щедрості: на Харківщині 5 тисяч кубометрів деревини розпродали за заниженою ціною

Хто вирубує ліси на Харківщині? У Чугуївському лісгоспі активісти зафіксували незаконне вивезення деревини, а саме господарство опинилося в борговій ямі. Та це – не поодинокий випадок, за 100 кілометрів у місті Ізюм теж є проблеми з лісгоспом. З якими схемами зіткнулися тут, і чому за місяць доходи підприємства злетіли вчетверо? Дізнавайтесь із матеріалу Дениса Гойка.

https://www.youtube.com/watch?v=6VZPAl_H1N4&t=419s

На початку літа після зміни керівництва Ізюмської районної ради місцева поліція почала зупиняти та арештовувати вантажівки з деревиною.

Деякі арештовані машини й досі стоять на блокпості під Ізюмом. На колодах журналісти побачили електронні чіпи, тому вирішили запитати у поліцейських, чому ці вантажівки тут стоять.

Арештований цей ліс вже понад 3 місяці. За цей час деревина встигла втратити половину своєї цінності. У поліції пояснили, чому так сталося: за словами начальника Ізюмського відділення Сергія Гута, наразі тривають економічні експертизи у Харківському науково-дослідному інституті, і лише після отримання висновків експертів буде ухвалене процесуальне рішення.

 Вантажівки з лісом вже 3 місяці стоять біля блокпосту Фото: СтопКор

Таким чином, покупці лісу, аби не втрачати кошти внаслідок неоднозначних арештів, відмовилися від співпраці з Ізюмським лісгоспом.

Зауважимо, на всі подібні арешти були початі кримінальні провадження. В основному – за невідповідність сорту. Згідно з законодавством, сума збитків для відкриття таких справ має перевищувати 25 тисяч гривень.

«За жодним кримінальним провадженням немає ані підозри, ані обвинувачення. Жодна справа не доведена до кінця. Збитки – від 300 гривень до 9-12 тисяч», – розповідає директор ТОВ «Адеона» Сергій Кудрявцев.

На тлі арештів та відтоку клієнтів вже у серпні змінюють керівника лісового господарства. Трохи більше ніж за місяць доходи підприємства різко зросли. Як за такий короткий термін вдалося вчетверо збільшити дохід підприємства, у якого майже не залишилось клієнтів? Правильно – завести «потрібні» фірми та продати величезну кількість накопиченого лісу за потрібними цінами!

Зазначається, що після колосального застою у червні-липні на торги виставили близько 5 тисяч «кубів» лісу з пониженою вартістю, які викупила одна компанія. Аукціон провели за 15 хвилин.

Тож у інших претендентів не було жодних шансів. Сума операції склала 4 мільйони гривень. А провели її на четвертий день після призначення Андрія Лисенка новим директором.

Імовірно, після продажу накопиченої продукції в хід знову підуть сокири та пилки. Адже, щоб задовольнити такі величезні апетити компаній-покупців, потрібно вирубати чимало гектарів лісу. А от чи законними будуть ці рубки – дізнаємось згодом.

Другие новости

Студентам Киевщины рассказали о путях разоблачения коррупции в настоящих реалиях и профилактике ее проявлений

Студентам Киевщины рассказали о путях разоблачения коррупции в настоящих реалиях и профилактике ее проявлений

Студентам рассказали о том, как бороться с коррупцией и обсудили главную тему встречи "Актуальные вопросы разоблачения и профилактики коррупционных проявлений в сегодняшних реалиях"