ПоддержатьУкраїнська

Багатоповерхівки замість лісу? У передмісті Києва забудовник самовільно вирубав вікові сосни

StopCor
StopCor

StopCor

Багатоповерхівки замість лісу? У передмісті Києва забудовник самовільно вирубав вікові сосни

Кілька десятків сосен, сторічний дуб, пташиний спів – саме близькість до природи робить цей район Ірпеня таким затишним і спокійним. Однак після продажу приватного будинку на вулиці Чехова вже за кілька днів дерев тут залишилося втричі менше. Хто планує звести на місці лісу житлові будівлі? І чи мали нові власники право рубати дерева? З’ясовував Денис Гойко.

https://www.youtube.com/watch?v=ZJE6UpJOLMA

Як з’ясувала знімальна група «СтопКору», тутешніх лісорубів досить добре навчили, що відповідати: вони посилаються на постанову 1045 від 2006 року, згідно з якою на приватній території дерева зрізаються за рішенням власника.

Це підтвердили і в місцевій поліції. Вони приїздили на виклик, але перешкодити чи зупинити вирубування дерев не змогли.

«Ми не в праві ставити питання власникові землі, що він там в майбутньому планує. Ми виїхали на повідомлення про вирізку дерев. За вирізкою дерев ми відпрацювали», – коментує заступник начальника Ірпінського відділу поліції Юрій Сірцов.

Зауважимо, згідно з вищезгаданою постановою, на приватній ділянці дійсно можна рубати дерева, якщо їх саджав саме власник цієї ділянки. В іншому випадку потрібно сплатити відновну вартість цих насаджень. Оскільки деревам понад 70 років, новий господар не міг їх садити, та й жодних документів про сплачену відновну вартість ми не побачили.

Новим власником ділянки став Максим Скиба – засновник компанії ТОВ «Траст Девелопмент Груп». Цікаво, що адреса фірми повністю збігається з адресою забудовника «Новосел інвест», про якого немає жодної офіційної інформації в держреєстрах. Однак у мережі журналісти знайшли оголошення про продаж квартир за цією адресою.

 Максим Скиба Фото: СтопКор

За словами місцевих, тут планують звести два будинки на 5 чи 7 поверхів. Сам Максим Скиба не заперечив планів на будівництво.

Проте згідно з цільовим призначенням, тут не можна будувати багатоповерхівки. Адже ділянка – для садибної забудови. Тож можна припустити, що не маючи жодних дозвільних документів, Максим Скиба починає велике будівництво всупереч законодавству.

Другие новости