ПоддержатьУкраїнська

Білоцерківський завод ЗБК ремонтує шляхопровід в окупованому Луганську?

Дмитрий Снегирев
Дмитрий Снегирев

Политолог, военный эксперт

Білоцерківський завод ЗБК ремонтує шляхопровід в окупованому Луганську?

В окупованому Луганську припинили автомобільний рух шляхопроводом на вулиці Радянська. За інформацією з місця подій, це пов’язано з поточним ремонтом асфальтового покриття. Цікаво, що кілька років тому шляхопровід уже перекривали. А матеріали для ремонту постачав Білоцерківський завод залізобетонних конструкцій.

 Білоцерківський завод ЗБК співпрацював з окупаційною адміністрацією Луганська? Ілюстрація: СтопКор

Окупаційна адміністрація Луганська закликала жителів міста обмежити пішохідний і велосипедний рух старою частиною шляхопроводу в зв'язку з демонтажними роботами в рамках другої черги його відновлення. Здавалося б, до чого тут Білоцерківський завод ЗБК?

Варто зауважити, що 3 лютого 2016 року рух транспорту шляхопроводом було перекрито. Тоді обвалився 15-метровий проліт його тротуарної частини. Будівельні роботи на аварійному шляхопроводі почалися 1 березня і тривали до грудня-місяця.

 Демонтаж мосту в Луганську Фото з відкритих джерел

Білоцерківський завод ЗБК постачав матеріали для ремонту мосту

Зауважу, що у червні 2016 року на засіданні «ради міністрів» терористів самопроголошений голова окупаційної адміністрації Луганська Маноліс Пілавов поінформував присутніх, що опори для нового шляхопроводу будуть постачатися до окупованого Луганська з Білої Церкви, з місцевого заводу залізобетонних конструкцій (ЗБК) через Ростов-на-Дону (Росія). За словами Пілавова, основна проблема полягала саме в доставці матеріалів для будівництва.

ПАТ «Білоцерківський завод залізобетонних конструкцій (ЗБК)» зареєстровано за адресою: м. Біла Церква, вул. Січневого Прориву, 39. Реєстраційний номер підприємства: 00130659. Головою правління підприємства на той час, з листопада 2015 року, була призначена Хромова Анна Сергіївна. Крім того, Хромова була і директором Донецького заводу мостових конструкцій.

З ким пов’язаний Білоцерківський завод ЗБК?

Річ у тім, що Донецький завод мостових конструкцій та Білоцерківський завод ЗБК разом із ЗАТ «Бетон Нова» входять у ТОВ «Виробниче об'єднання "Італіш"», яке пов’язують з бізнес-інтересами екснардепа попередніх скликань від Партії регіонів Ігоря Шкірі.

 Білоцерківський завод пов'язують із бізнес-інтересами Ігоря Шкірі Фото з відкритих джерел

Станом на 2016 рік ПО «Італіш» було зареєстровано на окупованій території — в Донецьку.

Примітно, що у прикордонній з Луганською Ростовській області (Росія) розташовані 15 заводів, які спеціалізуються на виготовленні залізобетонних конструкцій. Та попри проблеми з логістикою, приймається рішення щодо постачання в окупований Луганськ опор для шляхопроводу саме з Білої Церкви, через Ростов-на-Дону (Росія).

Відкриття шляхопроводу після капітального ремонту відбулося 26 грудня 2016 року.

За інформацією аналітичного відділу ГІ «Права Справа», на будівництво нового шляхопроводу в Луганську «урядом» окупованих територій Луганщини  виділено транш у розмірі 110 млн рублів.

Цікаво було б почути реакцію спеціальних служб України на факти можливої співпраці керівництва Білоцерківського заводу залізобетонних конструкцій з окупаційною адміністрацією Луганська.

Нагадаю, що згідно з постановою № 1035 Кабміну України «Про обмеження поставок окремих товарів (робіт, послуг) з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію» від 16 грудня 2015 року забороняється постачати подібного роду продукцію на окуповані території.

Другие новости