Минулорічний експеримент з виділенням Мінкультом рекордної суми для фінансування українських патріотичних стрічок викликав чимало суперечок і конфліктів. Адже законодавчо поняття "патріотичного кіно" жодним чином не врегульоване. Сама назва бюджетної програми "Створення патріотичних фільмів" є абсурдною, вважає голова Держкіно України Пилип Іллєнко.
Кінематографіст наголошує, що подібне формулювання породжує певну проблему: "Ми у такий спосіб розділяємо: от є у нас фільми патріотичні, а є фільми інші. Тобто відповідно непатріотичні, антиукраїнські чи українофобські? Ні, звичайно, це якийсь штучний розподіл".
На думку очільника Державного агентства України з питань кіно, до подібного визначення Міністерство культури не має жодного стосунку.
"Я вважаю, що будь-яке українське кіно – патріотичне. Просто тому, що воно створює український культурний простір. У такий спосіб сприяє формуванню національної ідентичності. Але це не можна визначити будь-яким критерієм, який можна застосувати у фінансовому, юридичному, економічному розрізі чи у сфері державного управління", – додає пан Іллєнко.
Повна версія інтерв’ю: "Будь-який конкурс на державне фінансування за своїм жанром передбачає скандал", – голова Держкіно Пилип Іллєнко