ПоддержатьУкраїнська

Чи безпечно жити в Україні? – журналіст

Артем Поликовский
Артем Поликовский

Журналист

Чи безпечно жити в Україні? – журналіст

Кожного дня, відкриваючи сайти чи переглядаючи телевізійні новини, я спостерігаю заголовки: “Стрілянина в ТРЦ”, “Підрив гранати”, “+1 втрата на фронті” та “Маніяк-ґвалтівник”. 

Щодня я дедалі більше переймаюся за свою безпеку та комфорт близьких. Але чи нормально думати про це в незалежній країні та ще й у 2019 році? 

Головне питання, на яке хочеться знати відповідь – чи покарають винних? Я впевнений, що НІ! Щодня під час своєї журналістської роботи я захищаю тих, кого стороною обходить закон. Працівники поліції б'ють людей, слідчі закривають справи, суд ухвалює абсолютно незрозумілі вироки, а прокуратура просто зачиняє свої двері перед тими, кому потрібна допомога. 

Але що сталося в нашій країні, де замість фільмів та серіалів на кожному каналі розповідають про кількість загиблих і травмованих? Що сталося в нашій країні, де “комуналка” в 5 разів більша, ніж пенсії? Що сталося в нашій країні, де замість усміхнених людей йдуть залякані тіла? Та що сталося в нашій країні, де вся молодь їде за кордон на роботу та навчання? 

Чи змінить щось нова влада? Не знаю. Ми постійно живемо від старої до нової влади з очікуваннями змін. Але нічого не змінюється. Всі щось обіцяють, дещо з цього виконують, а найважливіше ховають в довгий ящик. 

Що потрібно, аби змінити цю ситуацію в країні? Нехай запрацює поліція, щоб усі справи дійсно розслідувались, нехай запрацює прокуратура, щоб була можливість вимагати справедливих вироків та покарання, нехай запрацює суд, щоб кожен, незалежно від статусу, отримував справедливий вирок. 

Чому людина, яка захищалася самостійно, отримує вирок у понад десять років, а посадовець, що накрав мільярди – отримує рік умовно? Або просто штраф. 

Поки не буде в нашій країні ладу – матері будуть й надалі проводжати дітей на автовокзалах, складаючи валізи у міжнародні автобуси. Дорогою додому ми й далі боятимемося п'яного за кермом зустрічної автівки та продовжуватимемо складати копійки, аби прожити ще тиждень до своєї зарплатні. 

Зараз саме час закінчувати війну, підіймати рівень життя та повертати всіх заробітчан до нашої країни.

Другие новости