ПоддержатьУкраїнська

Дмитро Крючков назвав можливих співучасників у масштабній енергоафері

StopCor
StopCor

StopCor

Дмитро Крючков назвав можливих співучасників у масштабній енергоафері

Дмитро Крючков – головний обвинувачений у справі з розкрадання коштів українських обленерго. Детективи інкримінують екс-нардепу нанесення збитків державі на суму в сотні мільйонів гривень, а історія набула розголосу у ЗМІ. Які ще гучні імена фігурують у масштабній афері – дивіться в ексклюзивному розслідуванні Марії Гураль.

https://www.youtube.com/watch?v=qeJMoGuOFtQ

Екс-нардепа Дмитра Крючкова з Німеччини екстрадували до України. Як повідомили ЗМІ 22 квітня, колишній народний депутат вийшов із СІЗО, 7 мільйонів застави за підозрюваного внесли ще ввечері в п’ятницю, 19 квітня.

Нагадаємо, було проведені відповідні економічні експертизи, які констатували заподіяння державним підприємствам шкоди у розмірі 346 мільйонів гривень.

Та як зазначено у резонансному розслідуванні «СХЕМИ», пан Крючков був лише організатором та виконавцем схеми: про неї він звітував бізнесменам, братам Суркісам та народному депутату Ігорю Кононенко.

Та окрім відомих нам фігурантів корупційної схеми, у залі судового засідання з уст Крючкова прозвучало ще одне прізвище можливого співучасника справи: Юрій Буглак – з 2006 по 2007 рік народний депутат від «Блоку Юлії Тимошенко» (нині – нардеп від БПП), з 2014 року – керівник холдингової компанії «Енергомережа».

Дмитро Крючков назвав можливих співучасників у масштабній енергоафері

Варто відзначити, що саме тоді Крючков організував схему з виведення грошей підконтрольною компанією з «Запоріжжяобленерго», 60 % акцій яких належать державі.

Нагадаємо, «Енергомережа» уклала договори з «Запоріжжяобленерго», згідно яких, компанія Крючкова отримала право вимоги боргів від промислових підприємств. У результаті цього гроші за спожиту електрику надходили не постачальнику, а компанії «Енергомережа». Яка в своєю чергу мала розраховуватися з «Запоріжжяобленерго». Та підприємству кошти так і не надходили.

Сам нардеп Буглак знайомство з бізнесменом Крючковим не заперечує, проте причетність до розкрадання обленерго пан Юрій відхиляє:

«Інформацію, яку озвучив пан Крючков в суді, я дізнався зі ЗМІ. Звідти ж я дізнався, що стою за якоюсь офшорною компанією та володію якоюсь часткою цієї компанії. Це взагалі не відповідає дійсності й мені навіть невідомо, що це за компанія і її назву я вперше почув саме від журналістів. Але я поцікавився як юрист інформацією – і в українському, і в кіпрському реєстрах є відомості про бенефіціарів цієї компанії. У державних реєстрах цих країн бенефіціаром зазначена Локтіонова Наталія Едуардівна».

Цікаво й те, що з офіційних реєстрів станом на 2018 рік випливає, що керівником офшорної компанії є Наталія Крючкова – дружина підозрюваного.

Та чи понесуть покарання винні та як розвиватиметься справа надалі?

Другие новости