ПоддержатьУкраїнська

Експерт назвав основні причини падіння гривні

StopCor
StopCor

StopCor

Експерт назвав основні причини падіння гривні

Заступник голови Нацбанку Олег Чурій заявив, що падіння курсу гривні пов'язане з традиційним спадом ділової активності в світі та зменшенням виторгу від експорту агрокультур.

Про це він написав на своїй сторінці в соцмережі.

"В перші післясвяткові дні на міжбанківський ринок надходив для продажу валютний виторг, який накопичувався під час новорічних вихідних днів в Україні, які збігалися з робочими днями у США та Європі. Але цей фактор був тимчасовий", - заявив представник НБУ.

Чурій повідомив, що також на курс гривні вплинули менші надходження виторгу від експорту врожаю агрокультур, які були основним джерелом іноземної валюти в осінні місяці.

"Водночас роль основного джерела валютної виручки поступово переймає металургійний експорт. Цьому також сприяє світова цінова кон'юнктура завдяки подорожчанню сталі та залізної руди», - написав він.

Раніше повідомлялося, що відомий український журналіст Олександр Дубинський обурився курсом валюти на 13 січня. Журналіст закликав Порошенка та його команду перестати "покращувати" життя українців.

Нагадуємо, 13 січня НБУ побив усі цьогорічні офіційні рекорди основних валют. Так, протягом останнього тижня курс американського долара підскочив на гривню, а євро – на півтори.

Другие новости