ПоддержатьУкраїнська

Фейки під час карантину: як у Херсоні маніпулюють фактами про «Херсонбуд»

StopCor
StopCor

StopCor

Фейки під час карантину: як у Херсоні маніпулюють фактами про «Херсонбуд»

Підміна документів, маніпуляція фактами, вільна інтерпретація дописів міністра юстиції у Фейсбуці, наклеп і бруд – саме такі методи обрали загарбники «Херсонбуду», яких 12 березня Мін'юст позбавив корпоративних прав і майна підприємства, повернувши його засновникам ― родині почесного громадянина Херсону Бориса Сандика.

За кілька днів редакція «СтопКору» отримала дзвінки та листи від мешканців Херсону. Люди просили розібратися та розповісти правду про те, що коїться із «Херсонбудом», адже інформація у соцмережах і місцевій пресі суперечлива.

«Ми розуміємо, що нас вводять в оману і розуміємо, що за цим стоїть наш колишній мер Сальдо. Втомилися від брехні! Розкажіть, що насправді відбувається», — пише мешканка Херсону.

На прохання херсонців «СтопКор» знову повертається до теми «Херсонбуду», аби розставити усі крапки над «І».

Як раніше повідомляв «СтопКор», 12 березня відновили права захоплених підприємств Херсонщини, зокрема «Херсонбуду» («КПД-5 С», ВП «Паритет»). Лад у реєстрах навели за ініціативи Міністерства юстиції України на підставі рішення Верховного суду від 13 лютого 2019 року, яке підтвердило законність скасування Мін'юстом рейдерських документів, за якими захопили майно «Херсонбуду».

 Ілюстрація: СтопКор

Представники рейдерського клану колишнього мера Сальда, про що вже писав «СтопКор», одразу вдалися до масованої інформаційної атаки. Мета - уникнути повернення загарбаного майна шляхом введення в оману громадськості та державних органів.

Місцеві ЗМІ опублікували кілька матеріалів невідомих авторів, які перекрутили факти про ситуацію навколо «Херсонбуду» і порушили стандарти журналістики.

Зокрема, автори статті на сайті «Херсонщина за день», оцінюють зміни у держреєстрі лише з позиції клану скандального політика Володимира Сальда, якого позбавили усіх загарбаних прав.

За інформацією від жителів Херсону «СтопКор» навіть розуміє, хто саме з близьких людей пана Сальда є автором цієї і подібних статей. Але про це – трохи згодом.

У статті, зокрема, наведено цитату міністра юстиції Дениса Малюськи про дії реєстратора Мустафаєва, який вніс зміни до реєстрів щодо кількох підприємств. Це ж сталося і з «Херсонбудом».

 Фото: скріншот

«А зараз швиденько пробіжимося, які ж дії вчиняв державний реєстратор Мустафаєв», ― пропонують автори статті. І переходять до теми «Херсонбуду». При цьому навіть оприлюднюють наказ міністра, з якого видно, що Мустафаєва покарали. Щоправда, у документі ― жодного слова про «Херсонбуд» чи «КПД-5 С».

Перше, що спадає на думку уважному читачеві ― чому фото наказів у статті не відповідають змісту допису міністра?

 Фото: скріншот

Наказ міністра стосується зовсім іншого підприємства – ТОВ «Інвестиційна компанія «Форум». Це ― підміна документів і свідоме введення в оману. Адже того дня цей реєстратор вчинив ще кілька реєстраційних дій, які не стосуються «Херсонбуду»!

Чому ж автори статті замінили наказ про «КПД-5 С» документом про інше підприємство? Можливо, тому що з нього видно, що Мін'юст відмовив рейдерам у задоволенні більшості вимог?

 Наказ Мін'юсту Фото: скріншот

Ось наказ зі згадкою «КПД-5 С», «прихований» херсонськими ЗМІ. Зверніть увагу: за скаргою Борисенко, поданою наступного ж дня після відновлення прав Сандіків, Мін'юст скасував лише одну реєстраційну дію ― щодо призначення директора ― через формальність. У задоволенні інших вимог рейдерів Мін'юст відмовив.

«У задоволенні інших вимог відмовити, оскільки розгляд питання щодо скасування реєстраційних дій від 12.03.2020 149999931012164 «Скасування реєстраційної дії за судовим рішенням» не належить до компетенції Міністерства юстиції України», ― йдеться у наказі Мін'юсту від 19.03.20 №1025/5

Таким чином, 19 березня анулювали тільки зміну прізвища директора «КПД-5 С».

«16.03.2020 в Мін'юсті зареєстровано скаргу Борисенко О.Б. В результаті одноособового розгляду було прийнято Наказ №1025/5, в якому: п.2 скасовано реєстрацію протоколу загальних зборів відносно призначення директора КПД-5С, справжність підписів на якому засвідчено 23.05.2018 без використання спеціального бланка (зазначимо, чинна на той час редакція ч.1 ст.15 Закону не передбачала застосування спеціальних бланків); п.3 відмовлено в скасуванні в Державному реєстрі ЄДР реєстраційної дії від 12.03.2020р. «скасування реєстраційної дії за судовим рішенням.

Зазначено, що ця реєстраційна дія не належить до компетенції Мін'юсту. Звертаємо увагу, що на виконання рішення Верховного Суду від 13.02.2019р. Мін'юстом видано Наказ від 01.03.19 №634/5, яким юридично відновлено чинність Наказу від 26.09.2017 № 3026/5, яким скасовано реєстраційні дії державного реєстратора Калугіної І.О. від 30.08.2017р. та проведено відомості про склад засновників ТОВ КПД-5С у відповідність до документів, зареєстрованих у ЄДР до 30.08.2017р. Зокрема, у складі засновників відновлено ПП «ВФ Паритет», ― зазначають юристи «Херсонбуду».

Отже, саме за поданням Мін'юсту майно і корпоративні права підприємства повернули законним власникам. А цією відмовою пані Борисенко Мін'юст підтвердив законність дій реєстратора щодо повернення корпоративних прав «Херсонбуду».

Однак незадоволені таким рішенням загарбники у підконтрольних ЗМІ вішають локшину на вуха читачів. Мовляв, не Мін'юст ініціював відновлення прав засновників «Херсонбуду», а вони самі начебто їх захопили. Ось цитата:

«Підкреслимо, що в справі КПД-5С із визнаними незаконними діями реєстратора корпоративні права були захоплені Лілією Сандік».

Чи буде родина Сандіків у суді захищати честь і гідність та реагувати на бруд і наклеп, який зводять на них місцеві ЗМІ й посіпаки клану Сальда? Керівництво «Херсонбуду» поки не говорить.

«Дісталося» у статтях і держреєстратору Чесновицькій, яка вносила зміни щодо керівника «КПД-5 С».

«Але в останню хвилину пані Чесновицька схаменулася та наступного дня свою дію скасувала, як помилкову», — йдеться в матеріалі херсонського сайту.

За роз’ясненнями «СтопКор» звернувся до юристів.

«Чесновицька 26.03.2020 абсолютно законно внесла в реєстр дані про керівників КПД-5С, що підтверджується описом зданих документів та випискою з реєстру, а от 27.03.2020 за відсутністю жодних підстав вчинила у ЄДР реєстраційну дію «скасування реєстраційної дії (для виправлення помилок)», що Законом не передбачено. Таким чином в діях держреєстратора Чесновицької від 27.03.2020 зі скасування законної реєстраційної дії вбачається наявне та очевидне порушення Закону», — коментують ситуацію юристи «Херсонбуду».

Наступний фейк стосується дій нотаріусу Волкодав В.Г. і арештів, буцімто накладених під час судових спорів навколо «Херсонбуду».

«Волкодав не перевірила реєстр юридичних осіб, в якому розміщено інформацію про арешти та повідомлення про рейдерське захоплення товариства!!!» — йдеться у статті.

Журналісти «СтопКору» поцікавилися, чи дійсно майно або реєстри підприємства арештовані.

«Ніяких арештів і заборон в реєстрі немає, — розповіли юристи «Херсонбуду». — Звичайно, Волкодав В.Г. перевірила реєстр на наявність заборон. Нотаріус Волкодав, згідно з Законом, перевірила повноваження учасників зборів КПД-5С згідно з реєстром та їхнє особисте представництво. Нагадаємо, права всіх учасників «КПД-5С» підтверджені, зокрема, і згаданим вище Наказом №1025/5».

А жителі Херсону в соцiальних мережах пишуть, що панi Волкодав — досвiдчена людина, яку поважають, і навряд чи вона пішла б на протизаконні дії.

 Фото: скріншот

Представники повернутого підприємства зазначають, що саме безкарність рейдерів породжує маніпуляції фактами та залякування законослухняних чиновників.

«Бездіяльності слідчих в кримінальному провадженні №12017230040004965, в якому за два роки зібрано достатній обсяг доказів, є чітка судова перспектива. Це — спрямування справи до суду з обвинувальним актом та вироки особам із злочинного угрупування на чолі з депутатом Сальдом. Очевидно, що і слідчі, і прокурори це явно розуміють, однак нічого не роблять взагалі. Або через те, що ризикують втратити роботу, або через те, що мають особисту зацікавленість», — заявив Олександр Сандік.

Отже, журналісти «СтопКору» продовжують стежити за ситуацією навколо «Херсонбуду». Кілька неправдивих публікацій, у яких згадувалися журналісти «СтопКору» вже прибрали після офіційного звернення до редакцій. Така процедура передує юридичним процесам про спростування неправди.

Другие новости