ПоддержатьУкраїнська

Голову Львівської облради звинуватили у підкупі виборців

StopCor
StopCor

StopCor

Голову Львівської облради звинуватили у підкупі виборців

Однією з основних тенденцій кампаній залишається тривала судова тяганина та численні апеляції. Зокрема, оскаржуються рішення ТВК та судів першої інстанції. Про це 13 жовтня повідомив науковий консультант Олександр Чекмишев під час щоденного брифінгу «Стоп політичній корупції».

 Фото: СтопКор

«Як повідомляють із осередку на Херсонщині, триває судова тяганина навколо Генічеської ТВК та реєстрації то одних, то інших списків від «Слуги народу», що ми вже кілька разів інформували під час попередніх брифінгів.

Колегія П'ятого апеляційного суду (Одеса) скасувала рішення Херсонського окружного адмінсуду, який визнав незаконною постанову Генічеської МТВК, яка допустила список «Слуги народу» до виборів. Херсонський суд у справі 540/2881/20 04.10 встановив, що незаконно подавати документи для реєстрації списку 26.09, тобто за 28 днів до виборів. Другим рішенням у справі 540/2887/20 було підтверджено висновок першого рішення і розглядалося питання про порушення «Слугою народу» гендерної квоти. Але 11 жовтня Одеська апеляція скасувала і друге рішення про незаконність списків», – навів приклад Чекмишев.

За його словами, львівський осередок ГО «Стоп корупції» інформує, що голову Львівської облради звинуватили у підкупі виборців.

Зокрема, кандидат до Львівської обласної ради від ВО «Свобода» Йосиф Ситник публічно звинуватив чинного голову Львівської обласної ради Олександра Ганущина у підкупі виборців. У суботу він заявив, що Ганущин роздає гроші на ремонти капличок та інші потреби у селах Бродівського району, агітуючи таким чином голосувати за нього на виборах. Сам Олександр Ганущин відмовився коментувати звинувачення Ситника, хоч той назвав конкретні суми, які, за його словами, отримали жителі сіл від Ганущина.

«Ще одна стабільна тенденція – підкуп виборців. «Голова Львівської облради у селах Бродівського району за три тижні до виборів роздає по 1500 грн на ремонти капличок та інші потреби з умовою, щоб голосували за нього, та по 325 грн (10 євро) за розвішування своїх плакатів. Обіцяє, що після чергового обрання (а він є безперервним депутатом вже понад 15 років) за бюджетні кошти поставить у селі дитячий майданчик і відремонтує шматок дороги», – написав Йосиф Ситник у Facebook 10 жовтня.

Дедалі більше стає порушень виборчої агітації. Цього разу із самого Львова представник осередку ГО «Стоп Корупції» інформує про свою спробу перевірити дотримання виборчого законодавства агітаторами в наметах. Зокрема, він поцікавився в агітаторів, які стояли на трамвайних запинках та не мали при собі повідомлень про місця проведення агітації – тобто жодного документа не потрібно: де хочу, там агітую. Під час перевірки агітатори ледь не застосували силу. Активіст зателефонував до поліції. За 5-7 хв. кілька «наметників» зникли. Зокрема, після відеофіксації втекли представники «Європейської Солідарності» та «За майбутнє». Залишилися намети «Слуги народу» та «Самопомочі». Повідомлення було тільки в агітаторів Народного руху України.

Щодо статистики порушень.

За минулу добу поліцейські відкрили три кримінальні провадження за фактами порушень виборчого процесу. Також упродовж доби до поліції надійшло 167 заяв та повідомлень, пов’язаних з порушеннями виборчого законодавства. Найбільше повідомлень зафіксовано у місті Києві – 35.

Усього ж із 5 вересня територіальні органи Національної поліції зареєстрували 3964 повідомлення, пов’язаних із виборчим процесом.

Упродовж доби до ЄРДР внесено відомості щодо трьох кримінальних правопорушень.

Усього до ЄРДР внесено відомості щодо 290 кримінальних правопорушень: 147 – пов’язані з порушенням виборчого законодавства, 143 – пов’язані з виборчим процесом.

Також складено 969 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з виборчим процесом.

Своєю чергою, на Львівщині розгорілась справжня кампанія. Причому не передвиборча, а проти кандидата з боку його опонентів. Зокрема, як розповів під час брифінгу кандидат на посаду голови Славської ОТГ Михайло Кінаш, його партію «Громадянська позиція» спочатку навмисне не допустили до виборів, а потім відбулась спроба його не зареєструвати кандидатом на посаду голови Славської ОТГ.

 Михайло Кінаш Фото: СтопКор

Повна версія брифінгу:

https://youtu.be/231hHP2fG9c

Другие новости