ПоддержатьУкраїнська

У Бердичеві розікрали 15 мільйонів гривень бюджету, – депутат

StopCor
StopCor

StopCor

У Бердичеві розікрали 15 мільйонів гривень бюджету, – депутат

Як розікрали 15 мільйонів бюджету на будівництво нової інфраструктури? Як розв'язати головні проблеми Бердичева? Та як перетворити маленьке місто на “перлину” центральної України? Про це все розповів в ексклюзивному інтерв’ю “СтопКору” міський депутат та кандидат у мери Бердичева Станіслав Лужанський.

 Фото: СтопКор

Про себе та політичні амбіції

Вітаємо! Сьогодні у нас в студії в гостях пан Станіслав Лужанський, кандидат у депутати міськради, а також на посаду голови міста Бердичів.

Хотілося б, щоб ви представились, розповіли про себе та познайомилися з виборцями.

Хто ви? Де народилися та чим займалися останні п'ять років? В якому ви сімейному стані?

Доброго дня, мене звати Станіслав Лужанський, проживаю у місті Бердичеві, одружений, маю трьох дітей. Зараз я працюю на двох роботах - менеджером-управителем на Бердичівському хлібозаводі та комерційним директором у одного підприємця. Разом із цим є депутатом міської ради, головою громадських організацій “Бердичівська асоціація футзалу” та “Патріотична сила”, яка займається волонтерством на сході України та підтримує дітей, батьки яких загинули на війні.

Мене також призначили головою відокремленого підрозділу “Стоп корупції” в місті Бердичеві, і для мене це має вагоме значення, бо багато років бувши депутатом міської ради, переймався проблемами міста та висвітлював всі корупційні схеми Бердичева, які чинна влада постійно прикриває і нераціонально використовує бюджетні кошти. Я добився проведення аудиту, яким було виявлено великі оборудки – близько 14-15 мільйонів недофінансування міського бюджету. Це за останні три роки нашої каденції.

Розкажіть, чому вирішили балотуватися у мери Бердичева?

Я вже п'ять років свого життя віддав для того, щоб моє місто ставало кращим, щоб залучити якісь інвестиції, залучати різні проєкти, але чинна влада не реагує на це та не хоче бачити нових людей, які б давали різні надходження у бюджет та давали робочі місця.

Також я навчався в Інституті політичної освіти, мав досвід перебування в Євросоюзі та бачив, як там працює їхній парламент та як розвиваються міста. У мене є моє бачення, як розвивати наше гарне та туристично привабливе місто. На жаль, наразі у нас немає людини, яка стала тим менеджером та давала стимул подальшому розвитку міста.

Місто потребує капітальної реконструкції. Основні проблеми міста – це вода, комунікації, дитячі та спортивні майданчики. Інфраструктуру потрібно розвивати, і в мене є ідеї та команда. Я хочу, щоб ці мої ідеї втілилися у життя і місто побачило, що ми можемо бути перлиною у центрі Україні.

“За 20 років правління міського голови багато питань ігнорувалися”

На вашу думку, які першочергові питання потрібно розв'язати в Бердичеві?

У нас досить багато питань, бо за 20 років правління нашого міського голови деякі питання розв'язували, але багато чого ігнорували, та основним можна назвати воду. У нашому місті немає очисних споруд, у нас дуже старі водні комунікації, з часів Другої світової війни. Перше, що нам потрібно зробити – це будівництво водогінних мереж. Це питання я буду порушувати та сприяти максимально тому, щоб у державний план будівництва Президента України було включено місто Бердичів для того, щоб почати це оновлення комунікацій.

 Фото: СтопКор

У Бердичеві є дуже серйозні питання щодо інфраструктури, зокрема, йдеться про дороги, наприклад, на вулиці Олімпійській, через яку жителі кажуть, що в них не дороги, а “калюжі”. Яка ваша думка з цього приводу?

Бувши депутатом міської ради, я неодноразово порушував це питання на сесії саме щодо вулиці Олімпійської. За моїми зверненнями розроблена вже проєктна документація, вона вже є, і це дуже важливий крок розв'язання проблеми. Думаю, що з наступного року будуть виділені кошти на ремонт дороги на вулиці Олімпійський.

Також в мене є пріоритет, що будувати потрібно не тільки у центрі міста, але також у віддалених мікрорайонах. Пріоритет – звернути увагу на ці мікрорайони і почати робити там нормальні дороги та інфраструктуру загалом. Також потрібно буде створювати спортивні майданчики, бо, на мою думку, наше місто є дуже спортивним, у нас є багато відомих спортсменів. Ми маємо створити нормальну спортивну інфраструктуру, щоб наші діти мали можливість займатися на якісних спортивних майданчиках. У разі мого обрання обіцяю всім жителям міста появу щонайменше двох спортивних майданчиків.

А як ви можете точно знати, чого хочуть люди? Як ви плануєте налагоджувати комунікацію між вами та жителями міста?

Протягом п'яти років, бувши депутатом, спілкуюсь зі своїми виборцями. Я постійно реагую на їхні звернення і саме тому я знаю всю проблематику нашого міста. І я буду це розв'язувати.

Відпочинок та спорт – це, звісно, дуже добре, але у невеликих містах існує така проблема, коли молоді фахівці та спеціалісти виїжджають до столиці або за кордон, тому що не можуть знайти для себе роботи й вони не зацікавлені у житті у своєму місті. Який вихід ви бачите із ситуації?

У цій ситуації я бачу такий вихід: це залучення інвестицій для створення нових робочих місць. У нас є велика база підприємств, які в занедбаному стані, а за допомогою інвесторів ми зможемо створити нові робочі місця. Завдяки цьому ми зможемо поповнити бюджет міста та забезпечити роботою наших людей.

Про кошти на передвиборчу кампанію та співпрацю з міжнародними партнерами

Ви вже багато коштів витратили на передвиборчу кампанію? Звідки взяли їх?

Я витрачаю свої особисті кошти. Я вже зазначав, що працюю на двох роботах. У нас у команді немає олігархів, великого бізнесу. У нас прості люди та фахівці у своїх справах, які йдуть разом зі мною. Вся команда вкладає свої кошти й саме з цих грошей створюється агітпродукція на передвиборчу кампанію.

Розкажіть трішки більше про вашу команду.

Наша команда сформована із різногалузевих фахівців. У нас є як спортсмени, так і економісти, бухгалтери, фінансисти, лікарі. Загалом, люди з різних сфер. Команду я сформував під себе для того, щоб були такі люди, з якими у міській раді можна буде працювати для розвитку нашого міста у всіх галузях.

Ви говорили про залучення інвестицій. Я також чула, що ви співпрацюєте з партнерами з Канади та ЄС. Розкажіть більше про цю співпрацю.

З іноземними представниками ми працюємо через громадську організацію “Патріотична сила”, з якою у нас укладений міжнародний договір, який нам допомагає медичним обладнанням, інвентарем для лікарень досить довгий час та вже багато допоміг місцевій лікарні та іншим лікарням, які до нас зверталися.

“Ми знайшли недофінансування коштів бюджету на мільйони гривень”

Ви чинний депутат міської ради, і я чула таку історію, що вас зняли з посади голови бюджетного комітету. Чому так сталося та коли це сталося?

Три роки я перебував на посаді голови бюджетного комітету і виключили мене через те, що неодноразово на сесії порушував питання стосовно аудиту, для того, щоб можна було подивитися, як використовують бюджетні кошти та для того, щоб збалансувати ці кошти та щоб гроші йшли на розвиток міста.

Неодноразово я порушував це питання на сесії, але через те, що ми ніколи не мали більшості депутатів, які підтримали б мою ініціативу, ніхто не голосував за це рішення. Я звернувся до Комітету Верховної Ради з цього питання та безпосередньо до депутата Юрія Дерев’янка, який від себе подав запит, і місто Бердичів було включене.

Ми провели аудит і знайшли велику кількість недофінансування коштів на мільйоні гривень, які бюджет недоотримав.

 Фото: СтопКор

Частина цих коштів була повернута до міського бюджету та були відкриті кримінальні провадження. Проти кого вони були відкриті?

Була відкрита справа стосовно будівництва притулку для тварин. Там було розкрадено близько 400-600 тисяч гривень, а сам притулок зараз не здали. Об'єкт не будується, а керівника даної установи притягнули до кримінальної відповідальності, але він продовжує здійснювати діяльність, бо справа досі триває.

Як кажуть, у нас перед кожними виборами будують притулок, і вже скільки каденцій було, стільки і притулків для тварин у нас. До речі, з тваринами у нас дуже велика проблема у місті. Немає куди їх дівати, люди постійно скаржаться на безпритульних тварин, які кусають дітей. Тому це питання нам теж потрібно негайно розв'язати і запустити притулок, щоб вже був міський притулок для бездомних тварин.

Можливо, треба задуматися про якусь кампанію зі стерилізації тварин, щоб зменшити їхню популяцію?

Ми також виділяємо бюджетні кошти на стерилізацію тварин. Разом з цим у нас з іншими депутатами розроблено проєкт з утримання домашніх тварин у місті Бердичів, але поки ми не маємо більшості у міській раді, цей проєкт не розглядається.

“Директори шкіл йдуть у депутати та вимагають від своїх працівників за них голосувати”

Дайте оцінку зсередини. У міській раді багато корупціонерів чи все нормально?

Ну, як сказати... Я вважаю, що якщо бізнесмени йдуть у політику, то вони йдуть заради того, щоб лобіювати свої інтереси та вибивати собі земельні ділянки, привілеї за тими чи іншими питанням, тому я вважаю, що це теж корупція. Також є така ситуація, коли у депутати йдуть директори шкіл, які безпосередньо призначаються міським головою, і потім, приходячи туди, він має затвердити або не затвердити, і тут вже виходить така ситуація: як людина може йти голосувати та приймати свідоме рішення, якщо вона залежна від свого роботодавця?

У мене також є такий проєкт, завдяки котрому директорів шкіл будуть призначати за погодженням міської ради, і депутати будуть голосувати за призначення, а не як зараз, коли міський голова напряму призначає їх.

 Фото: СтопКор

Я чула, що ви також створили проєкт “Розумне місто Бердичів”. У чому його сутність?

Сутність у тому, щоб відкрити доступ до інформації про всі публічні фінанси, які витрачають комунальні установи. Я це зробив, але це було дуже нелегко. Думав цей ресурс під'єднати до сайту міської ради, щоб люди могли ефективніше ознайомлюватися, щоб могли подавати петиції, висвітлювали проблеми ЖКГ, щоб людина за допомогою додатка на телефоні могла сфотографувати проблему і одразу на комунальну установу прийшло повідомлення, що там, наприклад, прорвало трубу, і людям не потрібно буде бігати установами та писати різні заяви. Це все мало бути ефективним та гарно працювати, але депутати не проголосували за цей проєкт, щоб під'єднати його до сайту, він працює самостійно за нашої підтримки.

“Бердичів має стати перлиною у центрі України”

Який у вас лозунг?

Місто Бердичів має бути комфортним для всіх жителів нашого міста. Ми хочемо, щоб наші жителі вживали якісну та чисту воду.

Як я розумію, питання води дуже болюче для жителів міста?

Це правда, бо вода є технічною, і вона непридатна до вживання, всі люди про це знають та бачать цю проблему. Від цього хворіють люди, у них онкологічні захворювання, і наші діти починають хворіти через неякісну воду.

Що з приводу краси міста? В місті дуже багато архітектурних споруд. Чи плануєте ви розвивати Бердичів у туристичному напрямку?

Так, в мене також є напрацювання і є бачення розвитку інфраструктури та туристичної привабливості, бо місто в нас має дуже багато архітектурних пам'яток. Я максимально буду сприяти тому, щоб місто стало більш туристично привабливим, щоб ми розпочали відновлювати ті архітектурні пам'ятки, які зараз перебувають у занедбаному стані. Бердичів має стати перлиною у центрі України.

Другие новости