ПоддержатьУкраїнська

Історія Білозір повертається? Депутат Київради Мірошниченко заявив про захоплення столичної землі забудовником

StopCor
StopCor

StopCor

Історія Білозір повертається? Депутат Київради Мірошниченко заявив про захоплення столичної землі забудовником

У столичній місцевості Протасів Яр здійснюється захоплення комунальної землі забудовником. На місці, де відповідно до документів мав бути приватний житловий будинок, розпочалося будівництво бізнес-центру. Цим обурені не лише місцеві жителі та громадські активісти, але й представники київської влади. Зокрема, депутат Київради Ігор Мірошниченко заявляє, що однією з головних причин хаотичної забудови Києва є провальна реформа ДАБІ, а також створення електронного кабінету, яким так пишаються в Кабміні.

 Ігор Мірошніченко Фото: СтопКор
 Фото: СтопКор

«Реформа ДАБІ та так звана «кабінетна реформа», я маю на увазі, звичайно, електронний кабінет – працюють. Як вони працюють – ви можете переконатися на прикладі цього будівництва, яке розташоване біля місцевості Протасів Яр за адресою Докучаєвська, 25. Ця земельна ділянка є приватною власністю і розташована на шести сотках землі. Цільове призначення – будівництво індивідуального житлового будинку, дачного будинку, а також їхнє обслуговування. Проте під виглядом індивідуального житлового будинку тут зводиться бізнес-центр «Альпійський» на 7-8 поверхів.

Будується він, звичайно, на всій площі земельної ділянки, яка перебуває в приватній власності. А оскільки земельна ділянка забудовується повністю, всупереч державним будівельним нормам, які вимагають не більш як 60% забудови, то будівельна техніка, вагончики та все інше – стоять на комунальній землі.  Тут є паркан, який встановлений на комунальній землі, тут стоїть кран. Ось тут колись був встановлений рекламний щит. Виходить, що земля заморожена забудовниками та ними ж отримана картка на порушення благоустрою. Як таке можливо, що КП «Благоустрій» видало картку на порушення благоустрою та на встановлення паркану на комунальній земельній ділянці?» – наголошує він.

 Фото: СтопКор
 Фото: СтопКор

За словами Мірошниченка, власники ділянки надали комунальникам документи, «схеми», за якими ця ділянка є нібито не комунальною, а їхньою приватною власністю.

«Понад те, приватною власністю, за їхніми твердженнями, є підпорна стіна, яка перебуває на комунальному балансі підприємства «Суппр», а рекламний щит був встановлений за дозволу КП «Київреклама» та за цей рекламний щит сплачуються кошти до бюджету Києва (за оренду земельної ділянки під рекламним щитом). Але при цьому забудовник стверджує, що це його приватна власність. Він так само стверджує, що приватною власністю є земельна ділянка, де встановили вагончик – її огородили конусами, все як треба», – підкреслив депутат.

Він також зазначив, що новостворений електронний кабінет ДАБІ є неефективним інструментом.

«Але про «кабінет» і ту ж реформу, якою так пишаються в Міністерстві громад та територій, я хотів би сказати докладніше. Єдиним документом, який зараз дозволяє будувати це приміщення, є повідомлення про початок будівельних робіт класу наслідків СС1. Зареєстрували його, як ви вже зрозуміли, через цей електронний кабінет ДАБІ. Для того, щоб спростити життя забудовникам, нинішні горе-реформатори придумали електронний кабінет, в якому забудовники можуть вносити неправдиві дані та під виглядом спорудження житлового будинку зводити, що їм заманеться. Хочу нагадати, що саме за такою схемою було збудовано 11-поверховий будинок в історичному ареалі поблизу вулиць Нижній і Верхній Вал на Подолі. Йдеться про сумнозвісний будинок Білозора. Там була історія один в один. Там було повідомлення про зведення індивідуального житлового будинку, проте звели там 11-поверховий багатоквартирний будинок. Саме за такою схемою будується сьогодні хмарочос під 50 поверхів і біля метро «Шулявська». Я готовий нести відповідальність за свої слова, якщо хтось мені доведе, що цей будинок на Протасовому Яру – індивідуальний. Це однозначно будинок, клас наслідків якого передбачає категорію СС2, а то і СС3, і однозначно, на таке будівництво потрібні інші дозволи, зокрема і зміна цільового призначення земельної ділянки, що категорично неможливо», – сказав Мірошниченко.

 Фото: СтопКор
 Фото: СтопКор

За словами депутата, проблема полягає в тому, що на сьогодні в Україні відсутні органи, які мають право здійснювати контроль і нагляд за будівництвом класу наслідків СС2, СС3, оскільки ДАБІ ліквідована.

«Уже другий рік пішов з моменту, коли Президент Зеленський та міністр Чернишов оголосили про ліквідацію ДАБІ. Але структура продовжує працювати в частині видачі дозвільних документів на будівництво та введення в експлуатацію видачі сертифікатів на введення в експлуатацію об‘єктів класу наслідків СС3. При цьому контроль та нагляд в ДАБІ не повернули, інспекторів позвільняли, а у грудні-місяці Шмигаль із Чернишовим, а також пані Шуляк, яка курує реформу ДАБІ від «Слуг народу», в парламенті оголосила, що вони повертають контроль і нагляд. Але йшлося лише про контроль і нагляд місцевих органів Держархбудконтролю. Тобто контроль і нагляд за об‘єктами класу наслідків СС1 існують, але схема здійснення цього контролю, як і раніше, є надзвичайно складною», – підсумував він.

Другие новости