ПоддержатьУкраїнська

Кинули на пенсії: у Києві протестували військові пенсіонери

StopCor
StopCor

StopCor

Кинули на пенсії: у Києві протестували військові пенсіонери

Українські військові пенсіонери заявляють про невиконання державою постанови Кабінету Міністрів №704, яка з 2018 року передбачала збільшення пенсій учетверо. Зокрема, обіцяної надбавки понад 500 тисяч колишніх військовослужбовців так і не побачили.

 У Києві мітингували військові пенсіонери Фото: СтопКор

Про це у коментарі «СтопКору» розповів віцепрезидент міжнародного благодійного фонду учасників війни в Афганістані та інших локальних конфліктів «За справедливість» Володимир Тимофієв.

За його словами, надбавку пенсіонери отримали удвічі меншу від обіцяного і упродовж двох років борг перед військовиками збільшувався, немов снігова куля. Дехто звертався до судів і ті навіть приймали рішення на користь потерпілих від дій держави. Проте в більшості випадків правосуддя було проігнороване.

«На одному з засідань представник з Кабміну повідомив, що грошей у бюджеті на наші пенсії просто немає», – наголосив він.

Тимофієв зазначив, що з 500 тисяч військових пенсіонерів, у яких фактично вкрали пенсію, 80 тисяч таки виграли суди.

«Проте виграний суд не означає, що його рішення буде виконане. Ще близько 110 тисяч справ і досі перебувають у судах. З успішних «кейсів» – 5 тисяч військовослужбовців таки спромоглися тиском домогтися виплати своїх же коштів».

 Тимофієв двічі був мером Фастова, а тепер потерпає від свавілля держорганів Фото: Володимир Тимофієв/Facebook

За його підрахунками, за ці 2 роки кожен український військовий пенсіонер втратив близько 100 тисяч гривень.

Позиція держави

У судах представники Кабміну та Пенсійного фонду апелювали постановою від 21.02.2018 р. № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», положення якої в частині визначення порядку перерахунку та виплати військових пенсій суперечать вимогам закону. Зокрема, Пенсійний фонд України приступив з 1 березня 2018 року до її виконання, а саме – було здійснено перерахунок раніше призначених пенсій шляхом зменшення відповідних сум грошового забезпечення.

Проте наприкінці 2019 року Верховний Суд остаточно поставив крапку в епопеї скасування постанови КМУ №103 та залишив без задоволення касаційну скаргу Кабінету Міністрів України, а рішення судів попередніх інстанцій — без змін. Суди визнали протиправними та нечинними пункти 1 та 2 103-ї постанови та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.

Рішення суду вступило в законну силу ще 05.03.2019, і відповідно, після перегляду у Верховному Суді скасоване бути не може.

По суті, судами було визнано протиправним те, що в 2018 році пенсія військовим пенсіонерам була перерахована без врахування додаткових видів грошового забезпечення, зокрема, надбавок за особливі умови служби, за роботу з таємними документами, премії тощо. Також суди зазначили, що виплата підвищення не в повному обсязі, а саме — 50% у 2018-му та 75% у 2019 році не відповідає вимогам закону.

Таким чином, пенсії військових пенсіонерів в ідеалі повинні бути перераховані по-новому з врахуванням усіх видів грошового забезпечення, а також їм має бути виплачена сума недоплаченої пенсії за 2018-2019 роки.

Проте сподіватися на те, що Пенсійний фонд України зробить це самостійно та добровільно – марна справа, адже в масштабах усієї України, в якій нараховується сотні тисяч військових пенсіонерів, для перерахунку військових пенсій по-новому потрібні десятки мільярдів гривень, яких у бюджеті не передбачено.

 Зустріч в медіацентрі ''СтопКор'' Фото: СтопКор

Саме тому 10 березня військові пенсіонери влаштували акцію протесту та пройшлись пішою ходою до Офісу Президента України з надією бути почутими.

Другие новости