ПоддержатьУкраїнська

«Клуб таємних автомийників»: схема роботи нелегального бізнесу

StopCor
StopCor

StopCor

«Клуб таємних автомийників»: схема роботи нелегального бізнесу

За даними Головного управління Держпраці, в Києві та області кількість виявлених нелегальних працівників сягає близько 70 тисяч – переважно у сфері надання послуг, будівництві, торгівлі. У рамах спеціального експерименту журналіст «Стоп Корупції» влаштувався «нелегалом» на одну з численних столичних автомийок.

«Клуб таємних автомийників»: схема роботи нелегального бізнесу

«Доброго ранку! Рано прокидається столиця, разом з нею рано прокинувся і я. Сьогодні мій перший робочий день, тому відправляюся на свою так би мовити нову роботу», - розпочинає свій репортаж журналіст Кирил Вольний.

Отже, умови праці новоспеченого нелегала: зарплата – це третина від плати за виконані замовлення. Графік - три через три дні роботи з 9-ої ранку до опівночі, тобто цілих 15 годин на добу. Окрім «кореспондента під прикриттям» на цій мийці працюють ще три людини, так само «в тіні» - вже рік.

Після невеликого інструктажу Кирил приступає до роботи. В його обов'язки входить миття машин. Він особисто займається розрахунками із клієнтами, а отримані гроші має записати у відомість.

За день нелегальної праці один автомийник приносить своєму господарю від півтори до 3-х тисяч гривень. За приблизними підрахунками, за місяць власник заробляє майже 200 тисяч гривень. Але ця готівка ніде в офіційних документах не фігурує. При цьому, як фізична особа, підприємець, як правило, сплачує лише фіксований податок – усього 750 гривень.

Ця автомийка – лише маленький приклад того, яким чином половина української економіки працює в тіні. Більше про це – у новому сюжеті:

https://youtu.be/A78Qugf0qb4

Другие новости