ПоддержатьУкраїнська

Компанію з оточення "Ліги сміху" звинувачують у кредитному шахрайстві

StopCor
StopCor

StopCor

Компанію з оточення 'Ліги сміху' звинувачують у кредитному шахрайстві

Незаконне будівництво, бізнес в окупованому росіянами Криму та багатомільйонна заборгованість за банківськими кредитами – компанія «Т.М.М.» Миколи Толмачова встигла відзначитись у низці «зашкварів» і вийти сухою з води. Чому в СБУ відверто підіграють скандальному забудовнику? Та до чого тут «Ліга сміху» й «Квартал 95»? Розслідувала Марія Гураль.

https://www.youtube.com/watch?v=uo3yJJpFvhs&t=130s

Після захоплення Росією півострова власником готелю «Севастополь» у Ялті де-юре стала кіпрська компанія ТММ Real Estate Development Public Limited. Однак де-факто пансіонатом продовжує володіти український забудовник, засновник компанії «Т.М.М.» Микола Толмачов.

Як свідчить сайт, який надає інформацію про зареєстровані в Російській Федерації компанії, торік готель отримав виторг у майже 3 мільйони рублів, а за 2018 рік сплатив більш як 700 тисяч рублів податків до бюджету країни-агресора.

 З 2016 року пансіонатом де-юре володіє кіпрська компанія Фото: скріншот

Ще один скандал стосується ЖК «Сонячна Брама» у Голосіївському районі столиці. 2003 року Київський національний університет імені Тараса Шевченка уклав договір на будівництво тут житлових будинків з ТОВ «Т.М.М.». Висотки мали розміщуватися на 6 гектарах землі, яка належить на праві постійного користування університету.

Однак частину будинку та підземний паркінг забудовник самовільно звів просто на сусідній ділянці, яка перебуває у державній власності. Тепер за цим фактом поліція веде кримінальне провадження. А у 2019 році на житловий комплекс наклали арешт.

 ЖК ''Сонячна брама'' звели на землях КНУ ім.  Шевченка Фото: СтопКор

Зауважимо, що після 2014 року, коли свої посади втратили покровителі Толмачова, справи у фірми пішли гірше, і одразу три великих банки взялися стягувати борги за кредитами, які раніше надали компанії.

 Компанія завинила банкам понад мільярд Ілюстрація: СтопКор

Однак у 2019 році після звернення Толмачова СБУ на чолі з Бакановим дивним чином, всупереч кримінально-процесуальному кодексу та підслідності, порушує два провадження на покупців майна «Т.М.М.» за статтями, розслідування яких покладено винятково на органи поліції.

Свою роль тут міг зіграти й фактор «Ліги Сміху». Адже Лариса Чивуріна – фінансовий директор та співвласник ТОВ «Т.М.М.» – є дружиною колишнього гравця КВН Андрія Чивуріна, редактора гумористичного шоу «Ліга сміху». Це шоу свого часу було створене «95-м кварталом» на чолі з Іваном Бакановим.

 Співвласниця і фіндиректорка ''Т.М.М.'' - Лариса Чивуріна Фото: СтопКор

Ймовірно, саме цей проєкт став джерелом нових та корисних зв'язків з високопосадовцями для Миколи Толмачова.

Безпосередню належність до «Ліги сміху» має й радник голови СБУ Микола Банчук. За наявною інформацією, пан Микола є помічником на громадських засадах народного депутата Хоменко Олени Вікторівни («Слуга народу» у ВР 9-го скликання) – голови підкомітету з питань зовнішньоекономічних зв'язків та ефективного використання міжнародної допомоги Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

На момент обрання депутатом пані Олена працювала директором з управління та розвитку цифрових продуктів у ТОВ «Квартал 95», тобто була безпосередньою підлеглою І. Баканова, котрий свого часу очолював підприємство.

Тож схоже, що маючи такі зв’язки, компанія «Т.М.М.» почуває себе абсолютно впевнено, адже, попри всі скандали довкола неї та її керівництва, ніхто досі не покараний. Повертати борги банкам фірма також не збирається. А нові власники будівель вимушені відстоювати свої законні права в судах, хоча здебільшого це складний та довготривалий процес.

Звісно, цікаво було б почути й позицію СБУ з приводу початку провадження та так званого фактора «Ліги Сміху». Команда «СтопКору» подала офіційне звернення, проте на відповідь ми очікуємо досі.

Другие новости