ПоддержатьУкраїнська

Критична зношеність українських АЕС може привести до чергової катастрофи

StopCor
StopCor

StopCor

Критична зношеність українських АЕС може привести до чергової катастрофи

Більшість з 15-ти розташованих в Україні атомних енергоблоків досягли граничного терміну експлуатації та потребують модернізації. Про це повідомляють Українські національні новини.

Більшість українських АЕС критично зношені

Вартість продовження терміну експлуатації енергоблоків (максимум 20-30 років) нараховує мільярди гривень.

"Але такого фінансування немає і в найближчому майбутньому не буде. Безпечне виведення з ладу зношених реакторів обійдеться ще дорожче – по мільярду доларів на кожен. Наслідки латання дірок і поготів непередбачувані – йдеться у матеріалі. Порушити правила і терміни експлуатації обладнання АЕС – найгірше, що можна зробити. Занадто високою є ймовірність нової техногенної катастрофи".

Так, ще у 2011 році енергоблок №1 Рівненської АЕС вийшов з ладу вже за місяць після продовження терміну експлуатації на 20 років. Модернізація другого енергоблоку була визнана такою, що порушує Конвенцію Еспоо (Міжнародна Конвенція про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті). А кілька днів тому – 4 січня – на енергоблоці №3 Южноукраїнської АЕС спрацював автоматичний захист, і його було відключено від енергомережі. Причини спрацьовування захисту не називають.

Водночас країни ЄС активно заміщають атомну та вугільну генерацію електроенергії альтернативною. Це не просто глобальний тренд, але й економічна доцільність – відновлювані джерела енергії (ВДЕ) не потребують значних капіталовкладень і є найдешевшою генерацією.

Минулого року Україна посіла восьме місце у світі з обсягу інвестицій в поновлювані джерела енергії (ВДЕ), піднявшись у рейтингу Bloomberg відразу на 55 позицій. До експлуатації введено в цілому понад 4 ГВт "зелених" електростанцій. За прогнозами експертів, тренд збережеться, і у 2020 році частка поновлюваних джерел у загальній генерації сягне щонайменше 11%.

Другие новости