Дискримінаційні умови, «допороги», «договірняки» – лише верхівка айсберга з порушень, виявлених Броварським осередком «Стоп Корупції» в рамках проекту моніторингу корупційної складової у системі публічних закупівель. Минулої суботи в ефір вийшов спецрепортаж «СтопКору», присвячений чотирьом компаніям, що фактично монополізували ринок будівельних робіт у місті. Тож під прицілом телекамер правоохоронні органи нарешті були змушені відреагувати на наявні кричущі факти порушень.
«СтопКор» присвятив серію публікацій та сюжетів низці сумнівних тендерів від Управління освіти та науки Броварської міськради. Зазначимо, що цьогоріч даний замовник оголосив про 138 закупівель на будівельні роботи на загальну суму 60 млн гривень, проте левову частку тендерів між собою поділили декілька пов'язаних між собою компаній: ПП «Горинь», ТОВ «Антар Сіті», ТОВ «БудСервіс» та «Інтер Євро Бізнес». При цьому приблизно 50% коштів мають бути сплачені за договорами, які укладені з численними порушеннями законодавства.
Як повідомив голова Броварського осередку ГО «Стоп Корупції» Роман Сімутін, за виявленими фактами написані 8 заяв про злочин, які передано до прокуратури ще 2 серпня цього року, але жодної реакції від правоохоронних органів протягом кількох місяців не було. Аби прояснити ситуацію, представники «СтопКору» відправили запит до Антимонопольного комітету, а також разом з активістами та знімальною групою протягом останнього тижня двічі побували на прийомі у прокуратурі.
Зрештою, візити «під камеру» дали відчутний ефект: цього тижня стало відомо, що за наведеними фактами порушень відкрито кримінальне провадження, а всі заяви об'єднані в одну справу. Наразі документи витребувані з поліції і їх вивчає заступник прокурора. Як пояснили правоохоронці, на підставі матеріалу «Стоп Корупції» у ЗМІ вже готові дві позовні заяви про розірвання сумнівних договорів.
«СтопКор» продовжує стежити за перебігом подій у цій резонансній справі та й надалі приділятиме значну увагу боротьбі з корупцією у сфері публічних закупівель.