ПоддержатьУкраїнська

Мер Одеси Труханов «відхрестився» від зруйнованої негодою дамби Хаджибейського лиману

StopCor
StopCor

StopCor

Мер Одеси Труханов «відхрестився» від зруйнованої негодою дамби Хаджибейського лиману

Через наслідки потужного циклону «Юля», що промчав Україною 24 лютого, Одеса ризикує перетворитись на українську «Атлантиду». Адже шторм пошкодив дамбу, яка стримує Хаджибейський лиман, і тепер гігантська маса води може хлинути прямо на Пересип. Як трапилось, що життєво важлива для міста-мільйонника споруда опинилась в аварійному стані – дивіться у розслідуванні Марії Гураль.

https://www.youtube.com/watch?v=yusseCbrKic&t=38s

Вже понад 20 років дамба перебуває в аварійному стані. У 2003-2004 роках її зміцнювали бетонними плитами, камінням та різними будівельними відходами.

А у 2016-му році було зведено нову систему захисту. Саме її ураган «Юля» й підмив у кількох місцях, сформувавши наскрізні промоїни.

Раніше дамбу обслуговувало підприємство, яке давно не працює. Тож тепер вона нікому не належить, а за документами її… взагалі не існує. Та чи готове місто взяти її на баланс?

«Вона ніде не стоїть на балансі, відповідальних за неї немає. Іноді «Укравтодор» ремонтує дорожнє полотно. Місто не потягне своїм бюджетом такі роботи, зокрема проєктування», – стверджує мер Одеси Геннадій Труханов.

 Одеський мер заявив, що місто не потягне дамбу

Нині міський голова пообіцяв, що звертатиметься до підрозділу ДСНС, щоб там зібрались і розглянули ситуацію.

Та поки питання вирішуватиметься, будь-який наступний шторм може стати для Одеси фатальним.

Другие новости