ПоддержатьУкраїнська

«Мережі передачі даних 5G вб’ють кабель», – Роман Бочкала з голландської виставки телевізійних технологій IBC-2019

Роман Бочкала
Роман Бочкала

Военный обозреватель, волонтер

«Мережі передачі даних 5G вб’ють кабель»,  – Роман Бочкала з голландської виставки телевізійних технологій IBC-2019

Всім привіт з Амстердама! Враження від першого дня IBC-2019 бурхливі! Це найбільша щорічна виставка телевізійних технологій. Навіть якщо ви не збираєтесь створювати телеканал, вам буде цікаво. Бо всі ми дивимось відео.

 Голландська виставка телевізійних технологій IBC-2019

4К – вже вчорашній день. Світові гіганти впроваджують 8К. Мережі передачі даних 5G дозволять споживати відео такої якості навіть в маршрутці дорогою на роботу. Це теж не за горами. І це вб’є кабель. Кабельні мережі підуть в минуле. Їм ще 10 років максимум.

А от телебачення не помре. Зміниться логіка доставки та перегляду контенту. Вона вже інша. Ми стали дивитись відео в соцмережах, ютубі, месенджерах. Завдання каналів – перетворитись на мультимедійні платформи. Стати зручними для перегляду в смартфоні.

Перехід у телефон не повинен бути лінійним. Мобільна версія – шлях до розширення можливостей. Наприклад, дивитись трансляцію з різних камер. Сам собі режисер. Он-лайн голосування з максимальною інтеграцію в процес обговорення. І багато всього іншого.

 Виставка стане цікавої для всіх тих, хто дивиться відео

Студії теж трансформуються. Вивчив пропозиції компаній Ross, Avid, Octopus. Пропонуються нереально круті рішення для студійного простору. І все це у віртуальному режимі. На банальній «зеленці» можна зобразити будь-який фон в студії та доповнити реальність будь-якими предметами в повному об’ємі з усіх кутів. Тепер каналам треба платити не за декорації та реквізит, а за оновлений софт. Системи стеження та визначення об’єкта зйомки стирають різницю між уявним та реальним. Мої співчуття виробникам декорацій. Скоро вони будуть непотрібні.

 На банальній «зеленці» можна зобразити будь-який фон в студії
 ''Тепер каналам треба платити не за декорації та реквізит, а за оновлений софт''

І, власне, канал. Це вже не громіздкі тонни «заліза». А матриця розміром з відеомагнітофон. Серіали, шоу, новини, спортивні події. Це все нікуди не подінеться. Але стане більш інтерактивним. На порядку денному – об’єдння online та offline. Інтернету і телеаудиторії. Це виклик для телевізійників. Канали мають перетворитись на мультимедійні платформи. Ефірна версія стане лише однією з багатьох доступних глядачу.

Далі буде ще цікавіше. Штучний інтелект стукає в двері. Він змінить купу всього... Але якими б не були технічні можливості, головними залишаються люди. Творча складова. Автори. Переможуть ті, хто поєднає сучасні технології, креатив та довіру аудиторії.

Другие новости