ПоддержатьУкраїнська

"Мильна бульбашка" від НАБУ: поширення неперевіреної інформації детективом Бюро спричинило багатомільйонні збитки

StopCor
StopCor

StopCor

'Мильна бульбашка' від НАБУ: поширення неперевіреної інформації детективом Бюро спричинило багатомільйонні збитки

Колишніх та чинних посадовців СТЕ звинувачують в розтраті державних коштів у розмірі 2 мільйонів доларів за так званим "індійським контрактом", проте багато хто вбачає у цьому спроби відвернути увагу від головних фігурантів корупційних схем. Нові питання до правоохоронців викликають і отримані нещодавно результати експертиз. Докладніше про це – у матеріалі Кирила Вольного. 

https://www.youtube.com/watch?v=xVOMy70D5qA

Зокрема, в результаті проведення судово-економічної експертизи експерти встановили, що грошові кошти, які перераховані ДП "Спецтехноекспорт" за Агентською угодою, не є державними коштами.

Ба більше, умови, за якими ці гроші сплачувались, були прописані саме в контракті 2009 року, що підтверджує все та ж експертиза (цитуємо): "Підприємством «Спецтехноекспорт» протягом 2015-2016 року було здійснено оплати в межах виконання даних документів, укладених ще у 2009 році".

Тим часом на висновки експертів детектив НАБУ Дмитро Литвиненко не зважає. Крім того, надсилає запити в Індію з неперевіреною та компрометуючою інформацією щодо українських експортерів.

"Як наслідок – після отримання непідтвердженої, недоведеної інформації від детектива НАБУ, індійська компанія на рік припинила купувати продукцію з України. Загальні збитки обчислюються десятками мільйонів доларів", – наголошує експерт-аналітик Микола Мельник.

Ситуація зі СТЕ є дуже показовою. Адже розслідує її… один з фігурантів скандальної переписки "золотих хлопчиків".

Тож директору НАБУ Артему Ситнику нічого не залишалось, як публічно відсторонити його від роботи: "Для максимальної ефективності службового розслідування та мінімізації ймовірного впливу і ризиків я вирішив відсторонити детективів, долучених до підготовки листів, оприлюднених журналістами. Переконаний, у ситуації, що склалася, потрібно виважено підійти до аналізу фактів", – зауважив керівник Бюро.

Другие новости