ПоддержатьУкраїнська

Нацкомісія з цінних паперів визнала мережу B2B Jewelry шахраями

StopCor
StopCor

StopCor

Нацкомісія з цінних паперів визнала мережу B2B Jewelry шахраями

Думали, що фінансові піраміди залишились у буремних 90-х разом із МММ і Льонєю Голубковим? А вони повернулися — під новим брендом та з новими казочками для довірливих громадян. Напевно, вже всі чули про шахрайську мережу, яка активно розвивалася в Україні, тому сьогодні поговоримо про В2В Jewelry.

https://www.youtube.com/watch?v=WLVRYDDa5P8&t=182s

Коротко опишу те, що нещодавно повідомила Національна комісія з цінних паперів і фондового ринку. НКЦПФР заявила про те, що В2В Jewelry потрапила до списку скам-проєктів, тобто тих, які підпадають під більш ретельну перевірку та є фінансово сумнівними.

Зокрема, Нацкомісія вирішила, що ця фінустанова є сумнівною та діє протиправно, а також звернулася до правоохоронних органів, аби запобігти шахрайським діям і зловживанням з боку фінансової компанії, яка цинічно обіцяла наївним громадянам 780% річних.

"Цей проєкт пропонує громадянам придбання ювелірних виробів та подарункових сертифікатів, за якими нараховуються надвисокі відсотки інвестиційного прибутку. При цьому на подарунковому сертифікаті відсутні будь-які реквізити особи, що її видала. НКЦПФР вбачає в діях проєкту B2B Jewelry грубе порушення вимог чинного законодавства України. Подарункові сертифікати B2B Jewelry мають ознаки облігацій — боргових цінних паперів", — ідеться у повідомленні НКЦПФР.

Шахраї обіцяли вкладникам 780% річних Фото: скрін

Основною причиною, з якої Нацкомісія вирішила притягнути цю мережу до відповідальності, є те, що послуги, які В2В Jewelry пропонувала без ліцензії, насправді не може надавати ніхто, окрім банків і ліцензованих фінустанов.

Крім цього, увагу привернули операції з "кешем", тобто розрахунки готівкою без чеків та інших фінансових документів, які фіксують транзакції та могли б продемонструвати, який обіг фінансових ресурсів насправді було залучено.

Цікаво, що В2В Jewelry мала надзвичайний попит на ринку, туди приходили люди, які вкладали значні гроші у фінансову піраміду, сподіваючись підзаробити. Але, як і слід було очікувати, фідуціарні відносини з шахраями ні до чого гарного не призвели.

Про цю мережу було безліч журналістських розслідувань з боку різних продакшенів. Але, ще раз підкреслю, всі фінансові відносини з В2В Jewelry здійснювалися "натурою", тобто готівковими коштами. Це дуже важливо, тому що зараз майже неможливо простежити, скільки грошей туди вклали інвестори та скільки шахраї вивели за кордон, і хто саме є кінцевим бенефіціаром цієї фінансової компанії.

Незрозуміло поки, які обсяги були виведені звідти за межі України за допомогою незаконних фінансових інструментів, але вони точно вимірюються мільярдами.

Мережа на очах починає занепадати, вже тривалий час немає виплат, про це нам повідомляють уже самі інвестори, які свого часу вклали туди гроші. Це є стовідсотковою ознакою початку краху піраміди. І збитки вкладників будуть колосальними.

А керівництво піраміди продовжує закликати "лохів" вкладати вже в електронні кошти й системи. Після запровадження на території України карантинних обмежень, згідно з інформацією із загальнодоступних джерел, проєкт B2B Jewelry зупинив виплати за реалізованими подарунковими сертифікатами та почав пропонувати інвестувати гроші у цифрові активи — "токени B2BT", які, на думку Нацкомісії, несуть ті самі загрози втрати коштів інвесторами, що й сумнівні подарункові сертифікати проєкту.

Тож на прибуток від аферистів не варто сподіватись ані в натуральному, ані в електронному форматі!

Я впевнений, що ми й надалі продовжимо слідкувати за перебігом подій і допомагати людям не вестися на подібні шахрайські схеми та піраміди. Закликаю всіх бути обачними та підписуватися на мій канал, далі буде.

Другие новости