ПоддержатьУкраїнська

Нелегальними копачами, які затопили 10 га на Дніпропетровщині, зацікавились у МВС та Держекоінспекції

StopCor
StopCor

StopCor

Нелегальними копачами, які затопили 10 га на Дніпропетровщині, зацікавились у МВС та Держекоінспекції

«Велике будівництво» чи масштабна афера? Піщану суміш для «президентської» траси на Дніпропетровщині купували у нелегалів за завищеними цінами. Торік проти власника підпільного кар’єра Анатолія Маляра почали кілька кримінальних проваджень. Проте слідство не рухалося, а піщані бархани зростали. «СтопКор» кілька разів намагався дізнатися, на якому етапі перебувають справи, але правоохоронці одноголосно посилалися на таємницю слідства.

https://www.youtube.com/watch?v=f0ue8F7L5IA&t=205s

Через таку аж надто нейтральну позицію регіональних правоохоронців у розслідуванні справи журналісти звернулися із відповідним запитом до Міністерства внутрішніх справ України. У відповідь МВС повідомило, що початі кримінальні провадження внесені до єдиного реєстру досудових розслідувань.

 З 2012 року піщані дюни зросли Фото: скріншот

Аби остаточно зупинити діяльність копачів-нелегалів, представники ГО «Стоп корупції» зустрілися з головним екоінспектором країни Андрієм Мальованим. Який, як з’ясувалося, вже знає про нашого героя.

«У Дніпропетровській області було організовано позапланову перевірку, і я особисто питання це тримаю на контролі. 2 вересня розпочалася перевірка ФОП Маляр. Cотні тисяч тонн корисних копалин було незаконно видобуто на території земель, які мають сільгосппризначення. Це безумовне зло, вода, яка використовується в цьому процесі, самовільно стікає, тобто спецводокористування відсутнє, земельні документи не відповідають цільовому використанню, тому 21 вересня ДЕІ подала позов до суду», – розповів очільник Держекоінспекції.

 ''СтопКор'' зустрівся з очільником Держекоінспекції Фото: СтопКор

За даними «СтопКору», лише на Київщині зафіксовано понад два десятки підпільних кар’єрів, з них п’ять припинили свою діяльність, решта справ завдяки активістам доведена до суду.

Тож чи зупиниться діяльність кар’єра Маляра, та скільки часу знадобиться правоохоронцям, щоб розслідувати справу копачів-нелегалів? Команда «СтопКору» невпинно стежить за розвитком подій, і про нові деталі скандальної історії на Дніпропетровщині ми розповімо в наступних випусках.

Другие новости

Воровство госсредств на восстановлении музея Шевченко: сообщено о подозрении подрядчику

Воровство госсредств на восстановлении музея Шевченко: сообщено о подозрении подрядчику

При выполнении ремонтных работ подрядчик умышленно завысил объемы выполненных работ, указав работы, которые фактически не были выполнены, в результате чего присвоил бюджетные средства в сумме почти 200 тыс. грн