ПоддержатьУкраїнська

Парадокс під назвою “євробляхи” - питання, що розділило українців

StopCor
StopCor

StopCor

Парадокс під назвою “євробляхи” - питання, що розділило українців

Ледь не кожна третя автівка на дорозі – на європейській реєстрації. Так звані “євробляхи” заполонили українські автомагістралі. Погані дороги, девальвація, високі податки - за версією власників дешевих автівок з Європи, це головні причини, що змушують українців завозити автомобілі на єврономерах.

Парадокс під назвою “євробляхи” - питання, що розділило українців

Проблема євроблях виникла не вчора - ще кілька років тому, як водії, так і пішоходи нашої країни не могли не помітити значне зростання кількості автомобілів з "іноземними" номерами. Це номери Польщі, Литви, Болгарії та інших країн Євросоюзу. Наприкінці минулого року питання авто з "єврономерами" стало гостро. Все почалося з масових штрафів за користування такими автомобілями.

На початок року за результатами розгляду справ, складених з порушень, передбачених статтями 470, 481 Митного кодексу України, в бюджет вдалося стягнути штрафів на суму 38 млн грн. Але щоб зрозуміти парадокс під назвою “євробляхи”, потрібно піднятися вгору над всім цим автопопотоком і подивитися на нього з різних сторін.

Українці мали би бути зацікавлені в зменшенні податків і мит на нові та вживані автомобілі. Проте замість боротьби за власну вигоду, вони мало не воюють один з одним. Євробляхи розділили Україну. З їх водіями зрозуміло: вони економлять та хочуть комфорту, адже ціни на один і той же автомобіль в Україні і Європі різняться більше ніж вдвічі. Та й взагалі, на думку другої категорії, яка виступає проти - власники "євроблях" хитрі, бо не хочуть платити податки.

Противники також наголошують на тому, що більшість автомобілів, які ввезені в Україну – старші 10-ти років і не відповідають стандарту “Євро 5”. У Європі за автомобілі, які не відповідають даній нормі, потрібно сплачувати чималий штраф - в Україні ж за екологію дбають менше, тому їх масово привозять сюди.

Експерти стверджують, що якби держава скасувала екологічну норму “Євро 5” та дозволила сталу вартість на їхнє розмитнення, то державний бюджет значно поповнився б. Якби вартість розмитнення однієї автівки складала 700 євро, то за 3 млн ввезених в Україну “євроблях” до державного бюджету потрапило б 2 млрд 100 млн євро або ж 73,5 млрд грн.

За даними ДФС, в Україну лише у 2017 році було завезено маже мільйон євроавтомобілів, за підрахунками експертів, українськими автошляхами їздить понад 3 млн євроблях. І потрапляють вони до нас за сірими, напівзаконними схемами. Проте, "дешеві" автомобілі стали приманкою не лише для покупців, часто на цих схемах заробляють шахраї.

Подробиці у власному сюжеті "СтопКору"

https://youtu.be/nGD8EpqKeLc

Другие новости