ПоддержатьУкраїнська

Постачання вітчизняних ПЛР-тестів на коронавірус довірили приватній фірмі-ноунейму

StopCor
StopCor

StopCor

Постачання вітчизняних ПЛР-тестів на коронавірус довірили приватній фірмі-ноунейму

Вітчизняні ПЛР-тести для діагностики коронавірусної хвороби: медичний прорив чи ширма для прикриття корупційних потоків? На нещодавньому брифінгу у МОЗ повідомили, що у п’ятницю, 24 квітня українські тести вперше надіслали до лікарень.

"Першу поставку здійснили вчора. Одна система налічує майже 100 тестів, вчора відбулося постачання 2 тисяч ПЛР-систем, що одразу поїхали до регіонів. Це майже 200 тисяч тестів. Сьогодні ще 100 тисяч, завтра передбачається ще 150 тисяч тестів", — заявили в Міністерстві.

Ілюстрація: СтопКор

За словами посадовців, Мінфін наприкінці березня також спрямував певну суму грошей Інституту молекулярної біології та генетики на наукові дослідження. Нагадаємо, про історію з нестачею грошей для Інституту, через яку науковці у розпал епідемії змушені були піти у відпустки за власний рахунок, ми вже писали раніше.

Та чи все так райдужно, як доповідають у головному медичному відомстві країни? Адже постачання ПЛР-тестів довірили зовсім не Інституту молекулярних технологій, як очікувалося, а приватній компанії "Укргентех".

У МОЗ виправдовують це рішення тим, що науковцям нібито необхідно зосередитися на дослідницькій діяльності, а у виробничій сфері ― кооперуватись із промисловцями.

Але спробуємо з’ясувати, що являє собою фірма "Укргентех". На офіційному сайті компанії зазначено, що вона спеціалізується на забезпеченні клінічних та дослідницьких лабораторій першокласними реагентами. А також вказані засновники: біолог Біжан Шаропов, генетик Любов Столяр та айтішник і маркетолог Сергій Бараннік.

Фото: ''Укргентех''

Начебто все гарно й прозоро. Але дані аналітичної платформи YouControl змушують замислитися.

По-перше, Сергія Баранніка серед юридичних засновників підприємства немає. Зате є Дмитро Синюка ― колишній керівник будівельної фірми "СБС-Надія", зареєстрований раніше як ФОП у сфері ресторанного бізнесу.

По-друге, аналітики звертають увагу одразу на декілька ознак ненадійності ТОВ "Укергентех" та не радять мати справу з фірмою з огляду на наступні критерії:

• статутний капітал занадто низький ― 1 тисяча гривень, що може свідчити про фіктивність підприємства;

• основний вид діяльності ― 46.90: неспеціалізована оптова торгівля ― носить занадто "загальний" характер. Це також вказує на те, що діяльність контрагента не спрямована на досягнення реальних результатів господарських операцій. Інакше кажучи, фірма є так званою "прокладкою";

• широкий перелік зареєстрованих видів діяльності – 19. Досить часто компанії використовують таку схему для прикриття недобросовісної діяльності;

• місцезнаходження компанії у житловому секторі.

У ЄДР адреса фірми вказана така: проспект Голосіївський, буд. 19, кв. 168. На сайті контактна адреса інша ― вул.Борщагівська, 146. Утім, якщо уважно роздивитись обидва будинки на гугл-мапах, жоден із них зовсім не схожий на виробничі приміщення.

Фото: Google Maps

З 2017 року фірма бере учать у державних закупівлях. До речі, у відсотковому відношенні результат вражає: десять виграних тендерів із десяти. Щоправда, обсяг виконаних договорів – всього лише 1200 гривень.

Фото: YouControl

Хто ж насправді стоїть за фірмою-піонером у постачанні вітчизняних ПЛР-тестів? Чому таку відповідальну місію довірили приватній компанії-"ноунейму"? І головне: чи будуть українські лікарні забезпечені дійсно якісними медикаментами у переддень очікуваного піка епідемії COVID-19?

Ці питання наразі залишаються відкритими. Наша команда аналітиків продовжить стежити за перебігом подій. Далі буде.

Другие новости