ПоддержатьУкраїнська

Презенти директору і «продуктовий набір» для районо: на що витрачають «таємні фонди» VIP-школи

StopCor
StopCor

StopCor

Презенти директору і «продуктовий набір» для районо: на що витрачають «таємні фонди» VIP-школи

Гімназія «Консул» – престижний столичний навчальний заклад, за гарним фасадом якого ховається секретний однойменний «фонд», куди батьки перераховують чималі суми. Як працює чорна каса навчального закладу, куди йдуть мільйони батьківських коштів і хто допоміг легалізувати шкільні побори? Дивіться у розслідуванні Наталії Дігтяр.

https://www.youtube.com/watch?v=BE4I9FGFc1M

Цьогоріч до школи вступило приблизно 60 першачків, батьки яких вносять «вступні» у розмірі 10 тисяч гривень кожний – разом це понад півмільйона гривень.

Всього у гімназії навчається 520 дітей, за кожну дитину, начебто за додаткові освітні послуги, батьки сплачують щомісячний внесок у розмірі 4100 грн. Виходить ще 2 132 000 грн. Це щомісячний дохід на рахунок ТОВ «Школа Консул». За навчальний рік сума збільшується – увага! – до 20 мільйонів гривень.

 Проста арифметика ''Консулу''

Але й «батьківський комітет» ще ніхто не відміняв, у його гаманець в середньому батьки кладуть по 500 грн. на місяць за дитину. Із цих коштів робиться ремонт класу, сплачується охорона школи, доплачують прибиральниці за якісне миття класу і так далі. Одним словом державний навчальний заклад практично утримується за батьківській рахунок.

Проте і це – ще не все.

«У нашій школі є 4 найулюбленіших свята – це День вчителя, Новий рік, 8 березня, і один особливий день – це день народження директора. Дуже важливо на всі ці свята від кожного класу робити якісь презенти, причому це не має бути звичайна коробка цукерок і якийсь букетик, це мають бути статусні подарунки. Приблизно виходить знову ж по тисячі гривень з кожного учня на ось ці подарунки, це може бути або в конвертах, або озвучується точно, що їм потрібно, але теж то не дешеві речі», – розповідає, на умовах анонімності, одна з мам учнів гімназії.

Ба більше, як зазначає наша співрозмовниця, до кожного свята необхідно формувати статусний пакет – продуктовий набір для районного управління освіти: пляшка дорогого алкоголю, вартістю не менш як 200-300 гривень, та якісні шоколадні цукерки.

Другие новости