ПоддержатьУкраїнська

Прямий конфлікт інтересів: в Державіаслужбі звернулися до НАЗК через призначення Коршука

StopCor
StopCor

StopCor

Прямий конфлікт інтересів: в Державіаслужбі звернулися до НАЗК через призначення Коршука

Представники відділу запобігання корупції Державної авіаційної служби України подали звернення до НАЗК задля додаткової перевірки фактів щодо Сергія Коршука, який став переможцем у конкурсі на посаду заступника голови Державіаслужби. Про це в коментарі «СтопКору» повідомив заступник начальника відділу з питань запобігання та виявлення корупції Олександр Потапенко.

Прямий конфлікт інтересів: в Державіаслужбі звернулися до НАЗК через призначення Коршука

«Є факти, які потребують додаткової перевірки. Саме тому ми й зробили запит до НАЗК», – наголосив він.

Потапенко також зазначив, що сама Державіаслужба у перевірках посадовців категорії «А» участі не бере. Натомість призначеннями та перевіркою займаються Кабмін та НАДС.

 Фото: СтопКор

Голова Державіаслужби Олександр Більчук теж наполіг на проведенні додаткової перевірки. Утім наголосив, що конфлікт інтересів поки що є потенційним, адже Коршук переміг у конкурсі, та офіційно ще не обійняв посаду.

У цей же день активісти ВГО «Стоп корупції» провели акцію протесту під Міністерством інфраструктури України через підозріле призначення Коршука.

«Сьогодні нас привело сюди підозріле та дуже швидке призначення першого заступника голови Державіаслужби Сергія Коршука. Чому підозріле? Бо він відповідно до закону про запобігання корупції не зазначив у декларації компанію дружини Діани Дмитрової. Якби зазначив, то підтвердив би безпосередній конфлікт інтересів. Ця посада має один із найвищих корупційних ризиків. І безпосередньо компанія, якою володіє його дружина, займається обслуговуванням авіаперевезень», – наголосив правозахисник Роман Литвин.

 Фото: СтопКор

Активісти передали до Міністерства звернення, де перерахували факти щодо родинних бізнесів та інтересів Коршука. Такі ж звернення пообіцяли направити до НАЗК.

Нагадаємо:

У 2005 році Коршук розпочав кар’єру в управлінні авіаційних перевезень Державіаслужби.

З 2011 року очолював департамент авіаперевезень і аеропортів.

У 2015 році Коршук був звільнений з посади директора департаменту авіаційних перевезень та аеропортів Державної авіаційної служби України. Він оскаржив наказ голови в суді. У судовому порядку його було поновлено на роботі та сплачено компенсацію.

У 2016 році розпорядженням Кабінету Міністрів України на Коршука було покладено тимчасове виконання обов’язків першого заступника голови Державної авіаційної служби України.

У 2021 році взяв участь у конкурсі на посаду заступника голови Державіаслужби. На першому та другому етапі посів друге місце серед кандидатів, утім Кабмін призначив його переможцем конкурсу.

Державна авіаційна служба України є центральним органом виконавчої влади. Згідно з п.1 ч.2 ст.6 Закону України «Про державну службу», посада першого заступника голови Державіаслужби належить до посад категорії «А», які передбачають проведення спеціальної перевірки кандидата на доброчесність, відповідність статків способу життя та чистоту репутації.

Як з’ясували журналісти, дружина Коршука Діана Дмитрова з 2007 року є співзасновницею ТОВ «Український центр обслуговування авіаперевезень». Крім того, жінка є бенефіціарною власницею у ТОВ «ТКП-Україна».

Проте у декларації чиновника за 2021 про це не йдеться, що є прямим порушенням Закону України «Про запобігання корупції».

І ще один цікавий «збіг»: бізнес-партнером Діани Анатоліївни в обох підприємствах є такий собі Поліщук Кирило Ананійович, ексгендиректор Державного підприємства обслуговування повітряного руху України «Украерорух» та колишній заступник голови Державної авіаційної адміністрації (січень 2008 – травень 2009).

Другие новости