ПоддержатьУкраїнська

Рейс до Бейрута: що пов’язує українських нардепів з бізнесменами з "чорного списку" США?

StopCor
StopCor

StopCor

Рейс до Бейрута: що пов’язує українських нардепів з бізнесменами з 'чорного списку' США?

Сотні повітряних суден щоденно вилітають з нашої країни. Але мало хто знає, що кілька авіакомпаній, якими користуються звичайні українці, підозрюють в постачанні зброї з Росії до країн Близького Сходу. Та й технічний стан їхніх літаків викликає чимало запитань. Хто стоїть за цими компаніями? Дивіться в ексклюзивному розслідуванні Альони Середи.

https://www.youtube.com/watch?v=OR3ieKtFWoM

Два роки тому на літаку, що мав курсувати до Ірану від UM Air, на летовищі Жуляни прикордонники виявили комплектуючі до зброї: складові протитанкового керованого ракетного комплексу "Фагот". Того ж року ще дві вітчизняні авіакомпанії, менш відомі ДАРТ і "Хорс", потрапили під санкції – прямісінько до чорного списку США.

"Надали інформацію, що тегеранська авіакомпанія, яка використовувала наші літаки, перевозила з Тегерана до Дамаска на наших військових літаках зброю, цю інформацію передали американцям", – розповідає акціонер компанії "Браво" Марун Мерхеж.

Марун Мехреж запевняє: компанію ''підставили'' конкуренти

Пан Мерхеж виправдовується: в усьому буцімто винні конкуренти, які їх "підставили". А компанії "Хорс" і ДАРТ у період з 2008 по 2015 роки, коли в Україні тривала криза, нібито просто здавали літаки в оренду іранським авіалініям.

А тепер увага: усі вищеназвані перевізники належать ліванському бізнесмену Родрігу Мерхежу. Він, до речі теж фігурує у чорному списку США. А чоловік на світлині поруч із українськими парламентарями і першими особами Лівану – його рідний брат Шаді. Він представник і акціонер ще однієї відомої в Україні авіакомпанії – "Браво". Яка, як нам вдалося з’ясувати, пропонує дуже вигідні пропозиції... для народних депутатів України.

Другие новости