
Хочете пити? Заплатіть Коломойському. Адже саме його структури придбали унікальне підприємство — Аульську хлоропереливну станцію — за ціною елітного помешкання в столиці. Як компанія з орбіти групи "Приват" зуміла заволодіти стратегічним об’єктом та чим це загрожує українцям — розслідувала Ася Шевченко. Та нещодавно в цій історії з’явилися нові подробиці.
https://www.youtube.com/watch?v=tdvy_-MzUJo&feature=emb_logo
Нагадаємо, у лютому 2019 року на сесії Дніпропетровської облради депутати проголосували за те, щоб включити Аульську хлоропереливну станцію до переліку об’єктів, які підлягають приватизації.
На торгах унікальний об'єкт дістався товариству з обмеженою відповідальністю "Агенція Мега Плюс", яке спеціалізується на здачі майна в оренду. При цьому компанія має певні ознаки фіктивності, а її засновником і керівником є Андрій Житніков, фірми якого мають відношення до групи "Приват".

Як стало відомо нещодавно завдяки розслідувачам проєкту bihus.info, АХС продали в інтересах хімпідприємства "Дніпроазот", метою якого є встановлення остаточної монополії на очищення питної води в Україні.
Варто також згадати, що у 2018 році хімічне підприємство "Дніпроазот", яке входить до сфери впливу олігарха Ігоря Коломойського, оголосило про зупинку виробництва рідкого хлору. На той момент саме ця хімкомпанія була єдиним в Україні виробником реагенту, що використовується усіма водоканалами для знезараження питної води.
Такі дії ледь не спричинили в країні справжній екологічний колапс, адже вода без очищення непридатна до вживання. Проблемне питання тоді розв’язували на рівні Уряду та РНБО, і "закрити" його вдалося саме завдяки тоді ще державній Аульській хлоропереливній станції.
"Дніпроазот" згодом також відновив виробництво реагенту, але "задрав" ціни на рідкий хлор на понад 20 відсотків — до 36 тис. грн за тонну (а в окремих випадках — і до 50 тис. грн за тонну).
Цікаво, що за два роки, що минули з моменту цих подій, структури Коломойського не лише жодним чином не понесли відповідальності за потенційну екологічну катастрофу, а й заробили на очищенні води сотні мільйонів гривень та зміцнили власну монополію у цій стратегічній сфері.