ПоддержатьУкраїнська

Шеф голосіївських браконьєрів Паладій за рік "намив" піску вартістю квартири у 2 млн. гривень

StopCor
StopCor

StopCor

Шеф голосіївських браконьєрів Паладій за рік 'намив' піску вартістю квартири у 2 млн. гривень

На столичних Видубичах викрили чергову "точку" піщаних нелегалів. На території заводу імені Ковальської правоохоронці зафіксували відвантаження піску невідомого походження. Тут "підприємці", які працюють без будь-яких документів, фактично захопили берег Дніпра.

Як вдалось довідатися "СтопКору", протиправний бізнес "кришує" депутат Київської міської ради Сергій Паладій. Активісти і поліцейські помітили його на "точці", де браконьєри захопили у заручники одного із правозахисників. Що представник влади робив на місці злочину – пояснювати ці подробиці народний обранець відмовився.

Пан Паладій ''засвітився'' на незаконній точці видобутку піску

Сергій Паладій – заступник голови комісії Київської міської ради з питань освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту. Водночас він є директором ТОВ "ФІНІНТЕЛЕКТ – ПЛЮС", що належить Паладій Ірині Миколаївні та заробляє на вантажному річковому транспорті та видобутку піску, гравію, глин і каоліну.

Компанія Паладіїв фігурує у двох кримінальних справах. Одна з яких стосується податкових махінацій, а друга пов’язана із загибеллю машиніста буксиру на робочому місці: тоді вибухнув паливний бак.

Крім того, пан Паладій є власником і керівником ТОВ "Гідробудшлях", одним з видів діяльності якого також зазначено добування піску, гравію, глин і каоліну.

У 2012 році його визнали винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1631 КУпАП. Зокрема, директор ТОВ "Гідробудшлях" завищив суму бюджетного відшкодування за податковою декларацією про ПДВ.

Фото: Єдиний реєстр судових рішень

А у 2010 році компанія "Гідробудшлях" засвітилась в екологічному скандалі, який спричинило забруднення питної води. Фірма посадовця видобувала пісок в руслі Десни вище водозабірної станції, яка на 60% забезпечує столицю прісною водою. Розширення русла ріки, на думку експертів, неминуче мало спричинити підмивання берегів і потрапляння у воду ґрунтових порід.

Пана Паладія підозрюють у причетності до нелегального видобутку піску на столичних Видубичах

Депутат Паладій декларує 2 квартири, 2 гаражі, дачний будинок та 4 земельні ділянки у Києві та області. Родина народного обранця володіє кількома легковими авто, вантажівкою та водним транспортом Princecraft.

При офіційній зарплаті за 2019 рік у сумі приблизно 350 тисяч гривень, Сергій Володимирович зберігає понад мільйон гривень готівкою, а його дружина – 860 тисяч гривень. У декларації 2018 року цих грошових активів ще не було.

Фото: declarations.com.ua

За фактом незаконного відвантаження піску 6 березня 2020 року Голосіївським відділом поліції відкрито кримінальне провадження за ст. 197 ККУ "Самовільне зайняття земельної ділянки" та внесені відповідні відомості до ЄРДР України. Тож наразі чекаємо на швидке та неупереджене розслідування.

Другие новости