ПоддержатьУкраїнська

Сиваш – не ваш: керівництво Генічеського району віддало під протиправну забудову заповідні угіддя

StopCor
StopCor

StopCor

Сиваш – не ваш: керівництво Генічеського району віддало під протиправну забудову заповідні угіддя

Замість гнізд червонокнижних птахів – "гніздечка" корупціонерів. Керівництво Генічеського району, нехтуючи Водним і Земельним кодексами, виділило під приватну забудову територію, що відноситься до водно-болотних угідь міжнародного значення, де зимують рідкісні птахи. Чому посадовці закривають очі на порушення екологічного законодавства – спробував дізнатись Артем Лагутенко.

https://www.youtube.com/watch?v=78REWOX_xhI

Рамсарську конвенцію, підписантом якої є Україна, укладено майже півстоліття тому. Мета документа – захист і раціональне використання водно-болотних угідь. Станом на сьогодні угоду підписали півтори сотні країн. В переліку Конвенції близько 150 мільйонів гектарів угідь міжнародного значення. На території України у цей перелік входить затока Сиваш.

Затока Сиваш - у переліку Рамсарської конвенції

"Є наказ Міністерства екології та природних ресурсів України № 524, яким визначено, що саме за Азово-Сиваським національним природним парком закріплено моніторинг Східного Сиваша. Вони зобов'язані проводити дослідження й контроль екологічного стану водно-болотних угідь міжнародного значення", – коментує голова осередку ГО "Стоп корупції" у Генічеському району Херсонської області Михайло Новосельцев.

Проте реакція юриста, з яким знімальній групі "СтопКору" вдалось поспілкуватись у цій організації, відверто здивувала: за словами чоловіка, про те, що Східний Сиваш відноситься до їхньої сфери уваги, він чує вперше.

А тепер повернімося до генпланів забудови Арабатської стрілки. Ця документація розробляється із так званою пояснювальною запискою. У пункті про фауну і флору – ані слова про міграцію птахів, а в природоохоронних умовах – жодної згадки про Рамсарську конвенцію.

Генплани мають обов’язково затверджуватися екологічним департаментом, але відповідь цієї установи нас здивувала ще більше.

"Генеральний план до нас подавався виключно стосовно Щасливцевого. Там була відмова. Після цієї відмови ми віддали їм на доопрацювання. Документи не надходили до департаменту. Інші населенні пункти до департаменту екології на розширення їх території не подавали", – зауважив директор департаменту екології та природних ресурсів Херсонської області Юрій Попутько.

Між тим, передбачені цими генпланами забудови на Арабатській стрілці йдуть повним ходом.

Другие новости