ПоддержатьУкраїнська

Золоте узбережжя Херсонщини: як посадовці розпилюють Арабатську стрілку

StopCor
StopCor

StopCor

Золоте узбережжя Херсонщини: як посадовці розпилюють Арабатську стрілку

Цілий півострів на азовському узбережжі Херсонщини – під забудову: понад 120 гектарів землі виділено під дачний кооператив. Чому, попри законодавчу заборону, на Арабатській стрілці триває приватне будівництво? І якими можуть бути наслідки будівельного свавілля? Продовження історії, яку "СтопКор" досліджує вже кілька років – у новому сюжеті Артема Лагутенка.

https://www.youtube.com/watch?v=78REWOX_xhI

Знімальна група "СтопКору" відвідала селище Стрілкове Генічеського району. Перед нами – безкраї пустирі, але згідно з генпланом, усе це – вулиці з ділянками під забудову. Як розповідає голова місцевого осередку ГО "Стоп корупції" Михайло Новосельцев, у населеному пункті проживає трохи менше ніж 1,5 тисячі осіб. А площа селища становить на сьогодні 2,5 тисячі гектарів, нещодавно вона була збільшена втричі!

Червоні ділянки на генплані - дачні масиви

Рік тому всю Арабатську стрілку розділили між трьома селами: Стрілкове, Генічеська Гірка та Щасливцеве.

Селище Щасливцеве – абсолютно та сама схема, що і зі Стрілковим: площа селища збільшена у два з половиною рази. Зверніть увагу: червоні ділянки на генплані – це нові дачні масиви.

У минулих сюжетах ми зазначали: Водний і Земельний кодекси України прямо забороняють приватне будівництво на території Арабатської стрілки. Та керівництво райдержадміністрації Генічеська законом знехтувало.

Заступник голови Генічеської районної державної адміністрації Олексій Сищенко під час спілкування з журналістами прямої відповіді на питання щодо заборони забудови в заповідній зоні уникав: "Є офіційна інформація, а є думки та оціночні судження. Тобто ви вважаєте, що ви маєте право на трактування, а більше ніхто не має".

Та Земельний і Водний Кодекси – не єдині документи, які проігнорували посадовці Генічеського району: наразі майже все узбережжя уособлює закономірне порушення законів України.

Другие новости