ПоддержатьУкраїнська

Скандального очільника ДАБІ Івано-Франківщини Мусіловського замінили на його експідлеглого

StopCor
StopCor

StopCor

Скандального очільника ДАБІ Івано-Франківщини Мусіловського замінили на його експідлеглого

До 10 мільярдів гривень на рік: саме стільки, за оцінками депутатів з парламентської ТСК, становить тіньовий обіг Держархбудінспекції. Адже у більшості територіальних управлінь керівниками реформованої структури залишаються послідовники «батька корупції ДАБІ» Кудрявцева. Як на Івано-Франківщині небезпечні об’єкти вводять в експлуатацію за лічені дні та хто має з цього зиск? З’ясовувала Любов Данча.

https://www.youtube.com/watch?v=OZTwrH4prv4&t=65s

Про ефективність роботи місцевого ДАБІ ми хотіли запитати і місцевого голову ОДА. Але і тут у зустрічі нам відмовили, а письмовий коментар був малоінформативним.

Найпоширеніші порушення, які наче навмисно не помічає місцева інспекція – введення в експлуатацію об’єктів за блискавично короткий термін, заниження класу наслідків і відсутність звіту оцінки впливу на довкілля.

«Щодо об'єктів, які мали б отримувати дозволи на виконання будівельних робіт, просто повідомляють за спрощеною системою, що вони розпочали таку роботу. Івано-Франківщина має таку ж проблематику. Тут ми маємо повний реєстр реконструкції виробництва будівельних потужностей за заниженим класом наслідків», – розповідає інсайдер.

 Ігор Мусіловський Фото: з архіву

Усе це – небезпечні фактори, бо проєкти розробляють не в тому обсязі, у якому необхідно для відповідного класу наслідків і класу відповідальності.

Яскравим прикладом є фірма «ФасадТермосервіс», директор якої поквапився нас запевнити, що з документами у них все гаразд, і підприємство ніяк не шкодить навколишньому середовищу.

«Усе у межах норми. Навіть спеціально нещодавно запрошували санепідемстанцію, людину з дозиметром, щоб виміряти, чи не фонить. І у нас на заводі фон нижчий, ніж на вулиці», – стверджує засновник компанії Роман Косар.

Документи на підтвердження керівник пообіцяв надати згодом, проте до сьогодні ми нічого не отримали. До слова, підприємство займається виготовленням штучних мінеральних волокон, пінополістиролу та інших подібних матеріалів. Що екологічно чистим бути не може.

Усе ж відповідь на наш запит щодо діяльності підприємства надіслали від Нижньовербізької сільської ради.

 Відповідь на запит Фото: скріншот

«Відповідно до робочого проєкту, забруднення повітря, екологія – у межах допустимих норм. ТОВ «ФасадТермосервіс» розміщено в межах промислової зони, знаходиться за межами населеного пункту», – йдеться у документі.

Ну що ж, повіримо їм на слово. У межах реформи ДАБІ, яку розпочав уряд у березні цього року, пана Мусіловського звільнили з посади голови ДАБІ Івано-Франківської області.

Проте орган без керівника не залишився: ним став колишній підлеглий Мусіловського. Тобто, виходячи з цього, можна сказати, що корупційні зв’язки та налагодженні схеми відмивання грошей і далі працюватимуть в органах ДАБІ.

Другие новости