ПоддержатьУкраїнська

Славутицькі посадовці завищили тариф на тепло для містян на 400 гривень

StopCor
StopCor

StopCor

Славутицькі посадовці завищили тариф на тепло для містян на 400 гривень

Через невиважену політику місцевої влади місто-сателіт Чорнобильської АЕС знову ризикує опинитись на порозі колапсу з теплопостачанням. Хто виграє публічні тендери на постачання теплової енергії у Славутичі? І як це пов’язано з перерахуванням тарифів за тепло? Розслідувала журналіст «СтопКору» Марія Гураль.

https://www.youtube.com/watch?v=SUAH1CekzOQ

Після енергетичного колапсу-2017 у Славутичі приватні котельні на біопаливі фактично врятували містян від «льодовикового періоду» і надали місту шанс на повну енергетичну незалежність.

Та славутицька міськрада на чолі з Юрієм Фомічевим чомусь утискає флагманів альтернативної енергетики – компанії «Укртепло» і «Наше тепло», не розраховуючись за спожите тепло і не надаючи вчасно необхідні дозволи.

Зауважимо, у місті є ще й третя котельня з альтернативними джерелами – «Енергосервіс Славутич», яка почала працювати у 2016 році. Але й тут не все так просто.

Того ж року завдяки тендерній процедурі фірма підписала договір про надання послуг з державним закладом Спеціалізована медико-санітарна частина №5, який на той момент був підпорядкований Міністерству охорони здоров'я України.

Наприкінці 2018 року державний заклад перейшов у підпорядкування Славутича.

Тоді ж з «Енергосервіс Славутич» було підписано новий договір на постачання тепла за встановленим тарифом згідно з рішенням № 518 виконавчого комітету Славутицької міської ради. А саме: 1044,71 гривні за Гкал для населення та 1253,65 – бюджет.

 Тариф становив 1044,71 гривні за  Гкал для населення та 1253,65 – бюджет

19 лютого 2019 року з компанією уклали новий договір про закупівлю послуг за державні кошти за встановленим тарифом згідно з рішенням виконкому № 616.

 У лютому 2019-го уклали новий договір

Проте рішення за цим номером надали ТОВ «Північна енергетична корпорація Славутича». Тариф становить 1514,23 гривні для населення та 1817,08 для бюджету. Тобто це щонайменше на 400 гривень дорожче, ніж за попередній рік.

Другие новости