ПоддержатьУкраїнська

Сміттєвий рейд: журналісти та експерти приїхали з перевіркою на найбільший полігон України (фото)

Марина Титова
Марина Титова

Шеф-редактор

Сміттєвий рейд: журналісти та експерти приїхали з перевіркою на найбільший полігон України (фото)

Збереження довкілля, запобігання порушенням меж сміттєзвалищ та контроль за дотриманням норм під час вивезення та захоронення сміття. Таку велику мету поставили перед собою активісти та журналісти проєкту «Стоп корупції». 9 серпня стартував перший етап перевірки у Києві та області.

 Фото: СтопКор

У цей день знімальна група в супроводі правозахисників виїхала до одного з найбільших сміттєвих полігонів України, розташованого неподалік від сіл Підгірці та Креничі, що на Київщині.

Експерти розпочали відбирати чергові аналізи води зі спостережних свердловин.

 Фото: СтопКор

«Українська геологічна компанія» декілька років поспіль проводить моніторингові щоквартальні спостереження за якістю підземних вод на території полігону.

«Сьогодні ми перевіряємо стан підземних вод, беручи проби у спостережних свердловинах, які розташовані на території полігону та за його межами. Також сьогодні відбирали проби води та перміату – води, яку отримують після очищення фільтрату та скидають у навколишнє середовище. Вона відповідає нормам», – розповів у коментарі «СтопКору» технічний директор приватного акціонерного товариства «Київспецтранс» Василь Чирва.

 Фото: СтопКор

За його словами, на полігоні з 2000 року встановлена система очищення фільтрату. За її допомогою фільтрат проходить під високим тиском крізь спеціальні мембрани.

Зазначимо, наразі в Києві та області склалася кричуща ситуація із вивезенням та захороненням відходів. Відповідно до офіційних даних Департаменту ЖКГ КМДА, щодня з Києва вивозять три тисячі тонн сміття, що на рік становить близько 1,2 млн тонн.

На думку активістів, стан справ у цій галузі є незадовільним: усі полігони твердих побутових відходів у Київській області переповнені та давно вийшли за межі ділянок, на яких вони мають бути розташовані.

Унаслідок цього зазнає непоправної шкоди довкілля, а також порушуються права місцевих жителів.

«На жаль, проблема має глобальний характер, і з кожним днем зростає важливість її розв'язання. Крім того, через хаотичне вивезення сміття (у тому числі й нелегальне) на полігонах постійно виникають надзвичайні ситуації, як-от пожежі. Такі ситуації не тільки завдають шкоди навколишньому середовищу через забруднення повітря, а іноді призводять до загибелі людей. Загалом, ситуація із вивезенням та захороненням сміття (твердих побутових відходів) на полігонах є незадовільною, оскільки полігони переповнені, а тому порушуються вимоги природоохоронного та земельного законодавства, в тому числі права землекористувачів», – коментує правозахисник Антон Клітний.

Саме тому громадська організація «Стоп корупції» разом із іншими громадськими об’єднаннями виступила з ініціативою проведення на полігонах твердих побутових відходів Києва та Київської області перевірок дотримання вимог законодавства та контролю за тим, як вони впливають на навколишнє середовище.

Другие новости