ПоддержатьУкраїнська

Сморід на Житомирщині: норкова ферма «Профуна» поновила роботу, обійшовши закон

StopCor
StopCor

StopCor

Сморід на Житомирщині: норкова ферма «Профуна» поновила роботу, обійшовши закон

7 серпня в селі Сінгури Житомирської області мітингували селяни. Люди вимагали зупинити роботу норкової ферми, яка здійснює свою діяльність в обхід закону. Про це повідомили активісти ГО «Стоп корупції», які були на місці події.

 Селяни виступають проти діяльності ферми Фото: СтопКор

«Ми спільно з АО «Екобезпека» упродовж цілого року відстоювали інтереси жителів села та виступали проти діяльності норкової ферми «Профуна». Ми домоглися заборони суду на роботу ферми. Проте власники плюють на закон та на думку правосуддя. В обхід закону вони здали завод та тварин в оренду іншій компанії, яка наразі там порядкує», – наголосив правозахисник Максим Томілов.

 Фото: СтопКор

Зазначимо, раніше Апеляційний суд виніс рішення залишити дійсним рішення суду про зупинення діяльності норкової ферми ТОВ “Профуна” на Житомирщині. Воно було опубліковане в реєстрі судових рішень. https://stopcor.org/vidhody-norkovoyi-fermy-na-zhytomyrshhyni-ne-truyitymut-selyan-sud/

Проте схоже, що власники знайшли спосіб продовжувати отримати доходи з ферми і здали її в оренду новій фірмі, яка відновила виробництво.

 Норкова ферма поновила роботу ''Фото: СтопКор

Примітно, що поспілкуватись з селянами прибув адвокат нового орендаря, який «випадково» виявився адвокатом, який захищав інтереси «Профуни».

 Адвокат ''Профуни'' Фото: СтопКор

Селяни та активісти, а також партнер адвокатського об'єднання АО «Екобезпека» Іван Проданик звернулися до заступника голови Житомирської облдержадмінстрації Віктора Градівського. Той пообіцяв взяти справу під власний контроль, а також стежити за діяльністю правоохоронних органів у цьому питанні для контролю за виконанням рішення суду.

Водночас активісти стверджують, що селяни вже не раз звертались до місцевих можновладців.

 Фото: СтопКор

«Уже була купа звернень від місцевих, депутатів. Адже ферма продовжує працювати попри рішення суду, а людям нічим дихати».

Згодом місцеві перенесли акцію під саму ферму.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, у селі Сінгури на Житомирщині відходи звіроферми компанії “Профуна” тривалий час не давали нормально жити місцевим жителям через сильний сморід та отруєння ґрунтових вод. Крім того, вони були розташовані на відстані 400 метрів від будинків замість 1200.

Другие новости