ПоддержатьУкраїнська

Справа «Херсонбуду»: маніпуляції з судом не пройшли

StopCor
StopCor

StopCor

Справа «Херсонбуду»: маніпуляції з судом не пройшли

Господарський суд Херсонської області відмовив у позові про заборони вносити зміни до реєстру щодо «КПД - 5С». Цікаво, що відповідний позов заявники подавали двічі за тиждень – до того ж суду з тими ж вимогами. Суд не знайшов достатніх аргументів і відмовив у задоволенні позову.

 СтопКор вже 2,5 років стежить за ситуацією з рейдерством ''Херсонбуду''

"…За текстом заяви про забезпечення позову відсутнє обґрунтування належними доводами та поданими доказами необхідності забезпечення позову з вимогою про визнання протиправною та скасування в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань однієї конкретної реєстраційної дії державного реєстратора стосовно юридичної особи, ТОВ "КПД-5 С", саме шляхом заборони вчинення будь-яких реєстраційних дій щодо цієї юридичної особи, та співмірності такого, обраного позивачами заходу забезпечення позову, з заявленою за цим позовом вимогою про скасування реєстраційної дії», — ідеться в ухвалі суду.

 Фото: скріншот

Нагадаємо, ГО «Стоп корупції» протягом 2,5 року стежить за резонансною ситуацією навколо рейдерства «Херсонбуду». З вересня 2017 року низкою осіб вчиняються протизаконні дії щодо заволодіння нерухомим майном ТОВ «КПД-5 С». У результаті журналістського розслідування з’ясувалося, що до захоплення корпоративних прав мають стосунок херсонські політики, зокрема, колишній мер міста Володимир Сальдо.

Це дуже показовий і цинічний випадок – підприємство кілька десятиліть належить родині почесного громадянина Херсону. Отже, це – плювок в обличчя усім херсонцям!

Тривала судова тяганина завершилася перемогою. 12 березня 2020 року було відновлено корпоративні права та права на майно «Херсонбуду» («КПД-5 С», ПП «ВФ «Паритет»). Відповідні зміни до реєстру внесено Міністерством юстиції України на підставі рішення Верховного суду від 13 лютого 2019 року, яке підтвердило законність скасування Мін'юстом рейдерських документів, за якими захопили майно «Херсонбуду».

 Володмир Сальдо

Як стало відомо журналістам «СтопКору», навіть після повернення корпоративних прав законним власникам і внесення відповідних змін до Держреєстру загарбники чинять спроби ввести суд в оману через фіктивні позови.

Зокрема, 27.03.2020 до суду звернулися двоє підставних осіб, Борисенко О.Б. та Лобода М. Т. Це ті самі люди, яким із легкої руки реєстратора Дмитра Бондаренка було нашвидкуруч – щоб не повертати відібране за рішенням Верховного суду — «подаровано» або відписано частки підприємства «КПД - 5С». Цікаво, що щедро обдарована пані Борисенко – колишня заступниця Володимира Сальда.

Ось ця заступниця після викреслення її з реєстру за рішенням Верховного суду звернулась із позовними вимогами до державного реєстратора виконавчого комітету Петрівської сільської ради Генічеського району Херсонської області Мустафаєва Фаріда Анваровича. Вона вимагала визнати протиправною та скасувати в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань реєстраційної дію за 12.03.2020.

Таким чином Борисенко намагалася «скасувати» повернення корпоративних прав законним власникам – родині Сандиків.

Через те, що позов, м’яко кажучи, непереконливий, активісти припускають, що заявники пробували «грати» з системою автоматичного розподілу справ, намагаючись «натрапити» на потрібного суддю. Про це свідчить те, що при поданні позову 27 березня не був сплачений судовий збір. Це поширена практика маніпуляцій із системою автоматичного розподілу справ.

Ухвалою від 30.03.2020 Господарський суд Херсонської області залишив позовну заяву без руху, надавши позивачам 10 днів для усунення недоліків позовної заяви, зокрема, сплати судового збору. Але позивачі чомусь не виправили недоліки, а просто відкликали позовну заяву.

Однак 3.04.2020, наступного дня після повернення заяви, ті ж самі позивачі (Борисенко Ольга Борисівна і Лобода Микола Трохимович) повторно звернулися до того ж самого Господарського суду з позовом до того ж державного реєстратора Мустафаєва з тим самим позовом, який вони подавали тижнем раніше та напередодні відкликали.

Такі дії Борисенко О.В. і Лободи М.Т можуть свідчити про фіктивність позову, зловживання процесуальними нормами і спроби введення суду в оману.

ГО «Стоп корупції» направила звернення до суду з проханням звернути увагу на можливі маніпуляції, аби не дати ввести суд в оману.

«Громадськість висловлює занепокоєння фактами, які свідчать про спроби маніпулювання процесуальними нормами та намагання введення суду в оману через фіктивні позови щодо справи «Херсонбуду» з метою неповернення майна законним власникам», — ідеться у зверненні активістів.

Подібне зловживання процесуальними нормами у справі про рейдерство трапляється не вперше, про що вже приймалися відповідні ухвали Господарського суду Херсонської області.

Другие новости