ПоддержатьУкраїнська

Таємниці "Азовсталі": як працює монополіст, від продукції якого залежить українська залізниця

StopCor
StopCor

StopCor

Таємниці 'Азовсталі': як працює монополіст, від продукції якого залежить українська залізниця

Єдине підприємство в Україні, яке виготовляє залізничні рейки – завод «Азовсталь». Основною проблемою при експлуатації цих рейок є інтенсивний боковий знос, а також поява дефектів різного роду, малий термін експлуатації порівняно з виробниками рейок Австрії, Японії та інших країн. Втім, за останніх п’ять років Укрзалізниця закупила їх на суму 3 млрд 730 млн грн.

Металургійний комбінат «Азовсталь» входить до Групи Метінвест, що належить олігарху Рінату Ахметову. Це підприємство – монополіст в Україні з випуску деяких видів металопрокату та виробництва рейок. За рівнем валового доходу посідає 3-є місце серед металургійних підприємств України.  Воно щорічно виробляє 6 млн т чавуну, 7 млн т сталі, 4,5 млн т прокату та 1,5 млн т агломерату.

Це підприємство – фактично окреме місто, його територія сягає сотні гектарів. Свою продукцію комбінат експортує у понад 30 країн світу. Компанія має офіси в 11 країнах, що дозволяє охопити найбільші світові ринки сталі. Представництва компанії розташовані у Туреччині, Лівані, Китаї, Італії, Домініканській республіці, Сербії, Ірані, Литві, Судані, Туркменістані та Сінгапурі.

Проте за цим фасадом ховаються й певні серйозні проблеми. Зокрема,  до приватизації на комбінаті працювало біля 30 тисяч працівників, наразі озвучена цифра 9700. Як пояснює Вікторія Прідущенко, голова Маріупольської первинної профспілкової організації незалежної профспілки «Народна солідарність»: «Вони скорочують штат, використовують фіктивне оформлення, для того, щоб, начебто, показувати при укладенні контракту, що цей обсяг сталі виплавляє мала кількість працівників, тобто тут дуже гарне обладнання, виробництво автоматизоване і тому подібне: можна заключати контракт. Але насправді тут ручна праця, автоматизації нема».

Ба більше, як запевняє пані Вікторія, попри величезні обсяги виробництва з моменту приватизації підприємства тут не проводили жодної модернізації.

Більше інформації про реальний стан справ на «Азовсталі» – у розслідуванні «СтопКору». 

https://youtu.be/iBovpM-7FYA

Другие новости