
«Бомба уповільненої дії» на Черкащині: після зведення курників «Миронівського хлібопродукту» у сусідніх господарствах вИсохли колодязі. Більшість місцевих користується брудною водою. Як курячі магнати нехтують екологією та йдуть до прибутків, у прямому значенні по трупах, – дізнавався Артем Поліковський.
«В наш край прийшла велика біда, з назвою «Наша ряба». З приходом Нашої Ряби стан екології набагато погіршився, відходи скидаються в річку Росава, завжди з великими перевищеннями. Натомість зробити офіційну перевірку досить важко», - розповідає голова ГО «Екологічна безпека та охорона» Володимир Литвин.
https://www.youtube.com/watch?v=4ipgEVdrGq4
За даними екологів, до річки з перевищенням потрапляє білок, і виходить, що при перегниванні цей білок витрачає кисень. А оскільки кисень виходить з води, флора та фауна не можуть розвиватись, і річки просто гинуть.
«Оце все куряче лайно, яке потрапляє у воду. Через 12 кілометрів Черкаський водозабір, і виходить що, зважаючи на те, які в нас очисні споруди в Україні, то люди п’ють ледве очищену воду. І лайно п’ють», - наголошує пан Литвин.
Із цими фактами журналісти «СтопКору» звернулися до фахівців самої корпорації. Вони запросили нас на брифінг та від порушень відхрещуються.

«Якщо всім здається, що після очисних споруд вода повинна бути кришталево чиста, прирівняна до мінеральної води, то це не зовсім правильно, або взагалі неправильне поняття. І те, що вода чистіша або брудніша, повинна від питної відрізнятися, це теж не означає що ми всі повинні йти зі склянками і пити воду. Наші показники всі в нормі», - запевняє Світлана, еколог ПАТ «Миронівська птахофабрика».
Натомість вже без камери все та ж пані Світлана зізнається, що сморід справді є. За її словами, це називається «слід».
На заводі стверджують – вода з підприємства проходить очищення. Але до рук знімальної групи «СтопКору» потрапило відео, яке виклали у мережі місцеві. Колір і забрудненість води просто шокують. На момент нашого приїзду вода була трохи світлішою, але і зараз у ній незрозумілі рештки та зелена піна. І все це – наголошуємо, після начебто очищення! – продовжує прямувати в місцеву річку.
Детальніше про екокатастрофу на Черкащині: Загроза еколиха на Черкащині: за катастрофою стоїть мільярдер Косюк зі своїм бізнесом