ПоддержатьУкраїнська

Трипільська і Придніпровська ТЕС тимчасово зупинять свою роботу

StopCor
StopCor

StopCor

Трипільська і Придніпровська ТЕС тимчасово зупинять свою роботу

Трипільська і Придніпровська (входить до складу ДТЕК Рината Ахметова) теплоелектростанції будуть зупинені. Інформацію про зупинку першої повідомили в "Центренерго", другої – прес-служба компанії Ахметова. Причини – дефіцит антрациту.

Трипільська і Придніпровська ТЕС тимчасово зупинять свою роботу

Державна енергогенерувальна компанія "Центренерго" зупиняє роботу Трипільської ТЕС для того, щоб здійснити нагромадження дефіцитного вугілля антрацитової групи для проходження річного максимуму.

"Нині Трипільська ТЕС забезпечує додаткову послугу енергоринку, а саме – розвантаження обладнання, що дає змогу максимально використати потужності атомної та гідрогенерації. Це, своєю чергою, також дає змогу заощаджувати та накопичувати вугілля антрацитової групи для проходження річного максимуму", – йдеться в повідомленні.

Повідомляють, що "Центренерго" і далі працює у штатному режимі згідно з правилами оптового ринку електроенергії, диспетчерським графіком навантажень і під час роботи має за скерування розпорядження Кабміну від 15 лютого 2017 року "Про застосування тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії".

Що ж до Придніпровської ТЕС, то її тимчасово зупинено для накопичення запасів вугілля.

"Через блокаду постачання вугілля з Донбасу сьогодні в 00:00 зупинено "ДТЕК Придніпровська ТЕС". Станція змогла максимально економно використовувати наявний залишок вугілля, щоб працювати якомога довше і забезпечити теплом жителів лівобережної частини Дніпра до настання сталої теплої погоди", – йдеться в повідомленні.

Також відомо, що станом на 5 квітня на складі Придніпровської ТЕС залишається близько 30 тис. тонн вугілля винятково як мінімально необхідний резервний запас палива. Утім, у разі виникнення форс-мажорної ситуації, Придніпровська ТЕС зможе повернутися до роботи.

"На жаль, поставки проектного вугілля з Донбасу зупинені через блокаду. Купувати імпортне вугілля з ПАР, Австралії складно з логістичної точки зору, крім того, таке паливо не можна купити швидко. Тривалість доставки – 2 місяці. Окреме питання – вартість палива. Пропозиції на імпортне вугілля, яке відповідає вимогам якості, зараз перебувають у діапазоні 110-115 дол./тонну з доставкою на станцію", – зазначив директор "ДТЕК Придніпровська ТЕС" Сергій Дегтяренко.

"Водночас для забезпечення готовності працювати в енергосистемі України ДТЕК вже законтрактував партію вугілля з ПАР", – також додав він.

Нагадаємо, через проблеми з постачання вугілля для енергетичної галузі України Київ шукає альтернативних постачальників, якими могли б замінити донбаські підприємства. США – один із варіантів.

Другие новости

СБУ обнаружила в епархиях УПЦ (МП) пропагандистские 'методички' Кремля, 'учение о сатанизме' и нацистскую символику

СБУ обнаружила в епархиях УПЦ (МП) пропагандистские "методички" Кремля, "учение о сатанизме" и нацистскую символику

Служба безопасности завершила контрразведывательные (безопасные) мероприятия на объектах УПЦ (МП), расположенных в Закарпатской, Ровенской и Житомирской областях