ПоддержатьУкраїнська

У Кам’янському фірма-одноденка отримала 2000 кв. м під будівництво уявної льодової арени

StopCor
StopCor

StopCor

У Кам’янському фірма-одноденка отримала 2000 кв. м під будівництво уявної льодової арени

Від скошування трави і теплопостачання – до розпродажу землі та комунальної власності: завдяки корупційним схемам у мерії Кам’янського заробляють буквально на всьому. Як у місті роздають ділянки під примарні забудови? Та на чию передвиборчу кампанію скеровують частину вкрадених коштів? Дізнавався Денис Гойко.

https://www.youtube.com/watch?v=LeUAwH13frw

До речі, отримати ось коментар від міського голови Кам’янського Андрія Білоусова виявилося непростим завданням. Адже під час першого візиту репортерів застати мера на робочому місці їм не судилося.

Протистояння між знімальною групою «СтопКору» і чиновниками тривало майже годину. Зрештою мер погодився поговорити. І чи не одразу заходився рекламувати майбутнє масштабне будівництво у Кам’янському. Мовляв, незабаром у місті з’явиться величезна льодова арена.

Ми вирішили поцікавитися цим пріоритетним для мера об’єктом прискіпливіше. Її адреса – проспект Аношкіна, 105-б. На цій земельній ділянці за документами вже розташовані чотири будівлі.

 За документами, на цій ділянці вже має стояти 4 будівлі Фото: СтопКор

За огорожею їх не видно, тому злітаємо коптером. Однак жодної будівлі побачити не вдалося. Немає їх і на жодній із мап в інтернеті. А єдиний документ, де вони існують – топогеодезичний знімок, який показала компанія «Тех Снаб Спрот», щоб претендувати на всю цю ділянку.

За договором фірма нібито купила будівлі у березні цього року. При цьому установчий капітал «Тех Снаб Спрот» – усього тисяча гривень. А створили її рівно за 5 днів до купівлі примарних будівель площею понад 2 тисячі квадратних метрів.

 Ділянку отримала фірма, створена за 5 днів до угоди Фото: скріншот

Далі ці документи з фактично намальованими забудовами подали до міськради, аби отримати рішення на оренду земельної ділянки. І депутати проголосували одностайно.

«У Кам’янському побудована така структура влади, що без погодження першої особи в місті нічого не відбувається. Всі земельні питання проходять через погодження з мером. За більшість таких питань я не голосував, тому що розумію, що всі вони супроводжуються корупційними або кулуарними домовленостями», – коментує ексдепутат Кам'янської міської ради Андрій Іванченко.

А прокручують такі схеми, аби уникнути земельного аукціону і отримати земельні ділянки фактично за безцінь. Адже, якщо будівля вже нібито зведена, і на неї є документи, то підприємцю не потрібно проходити земельний аукціон – він отримує ділянку в оренду без будь-яких ускладнень, пояснює керівник ГО «Сильні духом» Сергій Худович.

Другие новости