ПоддержатьУкраїнська

У Києві презентували перший у світі інструмент цифрової демократії (відео)

Марина Титова
Марина Титова

Шеф-редактор

У Києві презентували перший у світі інструмент цифрової демократії (відео)

10 січня у столиці презентували перший у світі інструмент цифрової демократії – криптотокен від політичної партії «Національна платформа» та громадської організації «Криптодемократія».

 Українцям роздадуть безплатні токени на реалізацію проєктів та ініціатив Фото: СтопКор

Під час пресконференції відбулася презентація цифрового партійного токену та механізму його роботи для реалізації суспільно важливих проєктів «Національної платформи». 

«Легалізація ринку віртуальних активів в Україні дозволить вивести операції з віртуальними активами на відкритий  ринок. Компанії, що спеціалізуються на криптоактивах реєструватимуть свій бізнес і офіційно працюватимуть із банківською системою. Також зможуть спокійно залучати іноземні інвестиції», – зазначив співзасновник Аналітичного консалтингового агентства «Українська Фабрика Думки» Юрій Гаврилечко.

 Ініціатори проєкту — «Національна платформа» «Криптодемократія» Фото: СтопКор

Ініціатори пресконференції презентували програмне забезпечення, де користувач зможе відкривати та закривати проєкти з віртуальними валютами. 

«Ми запустили токен для глобальної співучасті людей у розв'язанні локальних проблем. Сьогодні ми демонстрували інтерфейс нової програми, в якій кожен громадянин, який зареєструвався, може отримати токен і відповідно пріоритезувати його на розв'язання певних проблем. Чи то проблеми свого двору, чи то проблеми, припустимо, недостатнього фінансування лікарень. Тобто, йдеться про проблеми різного рівня», – розповіла лідерка «Національної платформи» Катерина Одарченко.

 Катерина Одарченко Фото: СтопКор

За її словами, завдяки новому проєкту вперше в Україні буде залучено всіх громадян до прямого розв'язання проблем.

«Таким чином ми зможемо показати владі, що дійсно є важливим для громадян. Щоб не було так, що влада розв'язує певні свої «шкурні» питання чи, припустимо, ті теми, які не є пріоритетними для людей. І навіть сьогодні під час дискусії ми побачили, що для когось пріоритетним є фінансування доріг у своєму районі, а для когось – розв'язання екологічних проблем чи проблем неякісної сільської медицини. Сьогоднішня дискусія уже є частиною ось цього залучення з використанням знову ж таки токену як найбільш прогресивного інструменту залучення у процеси», – сказала вона.

За її словами, розробникам потрібно менше місяця, аби повністю завершити інноваційну систему. 

Токени будуть безплатними. Планується, що кожен українець зможе отримати рівну частку віртуальної валюти. 

Довідково:

Токен — це одиниця обліку активів у всіляких ІТ-проєктах, аналог акцій на фондовій біржі. Вони випускаються для залучення фінансування в ІТ-стартапи в рамках процедури ICO (випуску токенів), кредитування та монетизації додаткових сервісів для учасників ІТ-проєкту.

Облік токенів ведеться з використанням технології блокчейн, а доступ до них здійснюється за допомогою спеціальних програм із застосуванням цифрового підпису. Це забезпечує максимальний захист прав власності на електронний актив. Адже кожна транзакція містить дані про всі проведені операції з токенами ІТ-проєкту раніше, до того ж інформація зберігається у всіх учасників мережі, а не на одному центральному сервері, тому базу неможливо зламати.

Другие новости