ПоддержатьУкраїнська

У Луценка повідомили, що за півроку на хабарництві викрили понад 300 правоохоронців

StopCor
StopCor

StopCor

У Луценка повідомили, що за півроку на хабарництві викрили понад 300 правоохоронців

Генпрокуратура оприлюднила піврічну статистику по боротьбі з корупцією.

Як повідомляє прес-служба Генпрокуратури, протягом шести місяців поточного року на хабарництві було викрито понад 300 працівників правоохоронних органів.

"У скоєнні корупційних злочинів викрито 140 працівників Національної поліції України, 86 – Державної фіскальної служби, у тому числі 37 – митної, по 36 – Збройних Сил України та Державної прикордонної служби України, 12 – Служби безпеки України. Вжито заходів щодо притягнення їх до кримінальної відповідальності", - рапортують в ГПУ.

При цьому зауважується, що загалом за перше півріччя 2016 року до суду з обвинувальним актом направлено 893 кримінальних провадження про корупційні злочини, органами прокуратури – 464.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про 1131 кримінальний корупційний злочин.

Крім того, за даними ГПУ, упродовж першого півріччя 2016 року правоохоронні органі направили до суду 1782 протоколи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, з них органи прокуратури – 947, Національна поліція України – 472, СБУ – 363.

Суди розглянули 1112 протоколів зазначеної категорії, у 928 випадках на правопорушників накладено штраф на загальну суму майже 2 млн. грн.

До адмінідповідальності притягнуто 2-х посадовців 1 та 2 категорій державних службовців органів державної влади та місцевого самоврядування, 130 – 3, 4 категорій.

Також до адмінвідповідальності притягнуто професійного суддю, 22 працівників Збройних Сил України, 16 – Державної прикордонної служби України, 14 – Державної фіскальної служби України, 9 – Державної кримінально-виконавчої служби України, 7 – органів Національної поліції України.

Найбільшу кількість осіб визнано винуватими за неповідомлення про реальний конфлікт інтересів, вчинення дій або прийняття рішень в його умовах (641), за порушення вимог фінансового контролю (187), за сумісництво та суміщення з іншими видами діяльності (66).

За порушення обмежень щодо отримання подарунка (пожертви) притягнуто до адміністративної відповідальності 20 осіб, найбільше – у Чернівецькій (5), Херсонській (4) областях.

У ГПУ констатують, що найбільш корумпованою залишається сфера земельних (216) та бюджетних (156) правовідносин.

"Адміністративними правопорушеннями, пов'язаними з корупцією, завдано збитків у розмірі понад 56 тис. грн, з них відшкодовано більше 30 тис. грн. Найбільше – за ініціативою органів прокуратури Полтавської та Київської областей", - інформують у відомстві.

Другие новости