ПоддержатьУкраїнська

У Нацакадемії аграрних наук виявили фінансових порушень на суму 421 млн грн

StopCor
StopCor

StopCor

У Нацакадемії аграрних наук виявили фінансових порушень на суму 421 млн грн

Державна аудиторська служба під час перевірки діяльності Національної академії аграрних наук та 102 підприємств і установ, що перебувають у її віданні, виявила фінансових порушень на суму 421 млн грн.

Держаудитслужба упродовж 2015-2016 років провела ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Національної академії аграрних наук та 102 підприємств і установ, що перебувають у її віданні, повідомляє прес-служба Держаудитслужби.

"Проведені заходи засвідчили системність фінансових порушень, відсутність належного контролю академією за використанням земель, майна та витрачанням коштів. Як наслідок, виявлена під час ревізій сума фінансових порушень сягнула понад 421 млн гривень. Із них порушень, що призвели до втрат, - понад 52 млн гривень", - повідомляє прес-служба.

Також виявлено господарські операції, що негативно вплинули на фінансовий результат діяльності підприємств та організацій академії через прийняття керівниками неефективних управлінських рішень. Загалом таких операцій виявлено на суму понад 30,5 млн гривень.

Крім того, працівники Держаудитслужби встановили, що підприємства та організації академії з порушенням законодавства щодо державних закупівель та без проведення відповідних процедур придбали товарно-матеріальних цінностей майже на 37 млн гривень.

"Протягом зазначеного періоду тривала практика незаконного вилучення у підприємств та установ академії земельних ділянок. Загальна площа таких земель становила понад 5,5 тисяч га", - йдеться у повідомленні.

Як наголошується, також державні аудитори виявили, що 39 тисяч га земель академія використовує без правовстановлюючих документів, що може призвести до їх незаконного вилучення.

"Через неналежний бухгалтерський облік будівель, земельних ділянок та іншого майна встановлено чергові фінансові порушення, зокрема, у частині заниження вартості майна, на суму понад 187 млн гривень", - повідомляє прес-служба.

Згідно з повідомленням, щорічно з бюджету на виконання наукових досліджень, наукових та науково-технічних розробок у сфері сільськогосподарських наук установам академії виділяються значні фінансові ресурси.

"Тоді як деякі науково-технічні розробки, виконані минулими роками, на суму 17 млн гривень не впроваджені дотепер. Це свідчить про відволікання бюджетних коштів на виконання наукових робіт без урахування об’єктивної потреби цих робіт", - йдеться у повідомленні.

"Про результати проведених ревізій було повідомлено Кабінет міністрів. Матеріали перевірок, проведених у 2015 році, були скеровані до Головного слідчого управління Генеральної прокуратури та долучені до матеріалів відповідних кримінальних проваджень", - зазначили у Держаудитслужбі.

Нагадаємо, раніше слідчі СБУ і одеської прокуратури впіймали на одержанні півмільйона гривень хабара керівника Інституту сільського господарства НААН України.

Другие новости