ПоддержатьУкраїнська

У Славутицькій мерії лобіюють «улюбленого» теплопостачальника і встановлюють фейкові тарифи – місцевий активіст

StopCor
StopCor

StopCor

У Славутицькій мерії лобіюють «улюбленого» теплопостачальника і встановлюють фейкові тарифи – місцевий активіст

Нова енергетична криза у Славутичі на Київщині: місто, яке могло стати першим в історії України, що відмовилось би від використання газу, наразі застрягло в боргах за теплопостачання. Чому колись запрошені інвестори тепер не можуть нормально працювати в місті та чи стане воно колись газово незалежним? Дізнавайтесь із сюжету Марії Гураль.

https://www.youtube.com/watch?v=SUAH1CekzOQ

19 лютого 2019 року з компанією «Енергосервіс Славутич» у мерії міста уклали новий договір про закупівлю послуг теплопостачання за державні кошти за встановленим тарифом згідно з рішенням виконкому: 1514,23 гривні для населення та 1817,08 для бюджету – це щонайменше на 400 гривень дорожче, ніж за попередній рік.

Далі ще цікавіше, восени 2019-го року з «Енергосервіс Славутич» уклали ще один договір в обхід проведення тендеру, а саме начебто у зв'язку з можливим виникненням екстреної ситуації.

Водночас управління житлово-комунального підприємства відмовилося від участі в тендері у зв'язку з відсутністю технічної можливості опалювати лікарню міста. І це попри те, що раніше управління брало участь у цих закупівлях.

Місцевий активіст подав заяву в правоохоронні органи щодо виявлених порушень.

«По-перше, йдеться про підроблений документ на тендер, тариф іншого підприємства видавали за свій. По-друге, відсутність мережі. Як постачалося тепло? Ми розуміємо, що будь-яка перевірка призведе до того, що вони повинні будуть повернути всі гроші. З цими тендерами пов’язані щонайменше три посадові особи», – зазначає заступник голови ГО «Громадська мерія Славутича» Олег Копич.

 ''З цими тендерами пов’язані щонайменше три посадові особи'', - Олег Копич

Та розслідування поки що так і не зрушило з місця.

До речі, управління житлово-комунального підприємства також опалює місто, проте використовуючи газ. Продає воно тепло майже вдвічі дорожче, ніж котельні на біопаливі. І це все при тому, що наразі комунальне підприємство перебуває в процесі банкрутства. Тому в будь-який момент є ризик того, що місцеві можуть залишитися без обігріву. Так само, як у 2017 році, коли місту перестали постачати газ.

Отже, замість того, щоб відійти від газу, міська влада не лише продовжує його використовувати, але й не дає можливості розвиватися альтернативним джерелам.

Тож кому вигідно залишати Україну залежною від імпортного блакитного палива та чи стане Славутич першим газово незалежним містом в Україні? «СтопКор» продовжує стежити за цією темою.

Другие новости