ПоддержатьУкраїнська

У столиці активісти просили Зеленського врятувати стратегічне підприємство "Океан" (фото)

StopCor
StopCor

StopCor

У столиці активісти просили Зеленського врятувати стратегічне підприємство 'Океан' (фото)

28 лютого в Києві біля Офісу президента відбулась акція протесту. Люди виступали за збереження стратегічно важливого суднобудівного заводу "Океан". До акції ГО "Стоп корупції" приєднались активісти зі щонайменше 15-ти міст України.

 Люди вимагають дати заводу ''Океан'' шанс працювати Фото: СтопКор

"Нам стало відомо, що в Офісі Генпрокурора хочуть "покласти на лопатки" стратегічне підприємство "Океан", яке виробляє великі судна. Це єдине підприємство такого плану в Україні. Можливо, це чиєсь замовлення, можливо, спецслужб інших країн. Можливо, просто хочуть на цьому нажитись. Але не думають про майбутнє та про репутацію країни на міжнародному ринку. Не думають про те, що знищать купу робочих місць. Нікому не буде до цього діла. Спочатку ми провели акцію під ГПУ, а тепер хочемо донести позицію до Офісу президента. Важливо донести, що з областей у цій справі замішані такі прокурори, як Білоус, Гончаренко – ті, які мають відношення до Океану", – наголосили мітингарі.

 ''В Офісі генпрокурора хочуть “покласти на лопатки” ''Океан'', - активісти

Додамо, що в акції взяли участь представники з таких міст, як Олевськ, Суми, Краснопілля, Лебедин, Рівне, Кременчук, Монастирище, Біла Церква, Ізюм, Вінниця, Львів, Славутич, Бровари, Овруч, Святогірськ, Дніпро, Житомир та 5 районних осередків міста Києва.

 Активісти з'їхались із майже 20-ти міст Фото: СтопКор

Як повідомляв “СтопКор” раніше, у січні 2020-го року Печерський районний суд Києва наклав арешт на майно комплексу "Миколаївський суднобудівний завод "Океан".

За даними Офісу генпрокурора, прокуратура внесла, а Печерський районний суд міста Києва наклав арешт на майно заводу з метою "збереження стратегічного для держави підприємства".

А 24 лютого рішення Печерського районного суду Києва щодо накладення арешту на майно комплексу "Миколаївський суднобудівний завод "Океан" залишили незмінним.

Адвокат Сергій Панченко, який представляв завод, назвав рішення "катастрофою", мотивуючи це тим, що "ніхто не буде не лише інвестувати в арештований комплекс, але й розміщувати замовлення".

 Миколаївський суднобудівний завод ''Океан'' Фото: Укроборонпром

27 лютого активісти анонсували акції протесту через блокаду заводу.

Довідка “СтопКору”.

Миколаївський суднобудівний завод “Океан” — українське суднобудівне підприємство в Миколаєві, що було створено у 1951 році.

В 1970-х роках на заводі відбулась широкомасштабна реконструкція, яка дозволила запустити виробництво якісно нових суден і вийти на зовнішній ринок. 1972 року введено в експлуатацію один з найбільших в Європі сухий док, запущено другу технологічну лінію для будівництва великотоннажних суден.

В 1980-тих роках зростають обсяги виробництва, додається виробництво морських плавучих напівпогружних установок для буріння нафтових свердловин глибиною до 6 тисяч метрів. Наймолодший суднобудівний завод України “Океан” став одним з найкращих підприємств галузі з випуску продукції, що користується попитом на світовому ринку. З 1982 по 1994 рікр завод "Океан" побудував 26 рудовозів типу “Харитон Греку” для Чорноморського морського пароплавства. (довжина 215,4 м, водотоннажність 66000 т). Судна розробляло бюро Чорноморсуднопроект. Постійно удосконалюючи будівництво рудовозів і оснащуючи корпусозбиральне виробництво новими механізованими лініями і ділянками, завод “Океан” паралельно будує технічно складні науково-дослідні судна для НДІ галузі.

З 2000 по 2006 рік "Дамен Шипярдс Океан" випустило 55 суден для замовників з України, Німеччини, Англії, Норвегії, Нідерландів, в тому числі 24 самохідних повнокомплектних, водотоннажністю від 6 до 24 тис. тонн. Призначення цих суден різноманітні: контейнеровози, балкери, судна для перевезення великовагових вантажів, танкери-хімовози, буксири-постачальники льодового класу, багатоцільові вантажні судна.

З 2006 рік 2008 завод був у власності норвезької суднобудівної групи “Акер Ярдс АСА” (Aker Yards ASA). За цей час завод побудував 13 суден. Проводилась модернізація, освоювались нові технології будівництва суден.

Після паузи, у 2019 році розпочалося відродження виробництва. Наразі суднобудівний завод “Океан” мав би проводити судноремонт декількох замовлень, серед яких Мегаяхта IRA, танкер Scot Stuttgart, буксир “Очаків” і земснаряд “Ріон” та готуватись до розгортання суднобудування найближчим часом.

Другие новости