ПоддержатьУкраїнська

У столиці викрили "конверт" із загальним обігом у півмільярда гривень

StopCor
StopCor

StopCor

У столиці викрили 'конверт' із загальним обігом у півмільярда гривень

Київською місцевою прокуратурою № 1 спільно з Службою безпеки України та Державною службою фінансового моніторингу України виявлено та припинено протиправну діяльність "конвертаційного центру" із загальним обігом у майже 500 млн. грн.

Конвертцентр відмивав гроші державних підприємств.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури міста Києва.

Учасники "конвертаційного центру" надавали послуги з виведення у тіньовий обіг коштів державних підприємств з використанням суб'єктів підприємницької діяльності.

У ході проведення обшуків у фігурантів кримінального провадження вилучено печатки суб'єктів господарської діяльності, банківські картки, гроші у сумі 1,5 млн грн, ноутбуки з програмними засобами "клієнт-банк", флеш-накопичувачі, мобільні телефони, блокноти з робочими записами, а також підроблені документи правоохоронних та інших державних органів на ім'я одного з організаторів "конвертаційного центру", а також інші докази, що підтверджує протиправну діяльність його учасників.

Загальний обсяг коштів, виведених з реального сектору економіки упродовж 2015-2016 років, складає понад 500 млн. гривень.

На даний час Державною службою фінансового моніторингу України заблоковано рахунки підприємств, які задіяні в діяльності "конвертаційного центру".

Кримінальне провадження розпочато за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 205 (фіктивне підприємництво) КК. Досудове слідство триває.

За інформацією прес-центру СБУ, організував конверт один з вимушених переселенців з Луганщини. Він відмивав кошти майже ста київських комерційних структур та низки державних підприємств. Фінансові оборудки здійснювалися через фірми, зареєстровані на мешканців тимчасово окупованих терористами районів Луганської області.

Як повідомляв ресурс "Ні корупції!", співробітники Служби безпеки України у Білій Церкві на Київщині припинили діяльність конвертаційного центру, який обслуговував бізнесменів, що заробляли при здійсненні державних закупівель.

Через півтора десятка фіктивних фірм організатори мінімізували комерсантам податки, штучно формували податкові кредити та допомагали вивести готівку в "тінь". За попередніми оцінками, конвертцентр з щомісячним обігом у понад 50 мільйонів гривень функціонував з початку минулого року.

Другие новости